Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Uczniowie klasy 1 M, pod opieką nauczycielek języka angielskiego, Barbary Kostkiewicz i Magdaleny Dygały, wzięli udział w międzynarodowym projekcie pt. ,,Szopka Przyszłości” – ‘B- JESUS Christmas of the Future’.

Zadanie polegało na przygotowaniu robotycznych figurek, które zostały wystawione na placu ‘Piazza Vittorio’ w Rzymie wraz z pracami innych uczniów z europejskich szkół oraz pracami znanych włoskich artystów, rzeźbiarzy, jubilerów i stylistów.

Oficjalna inauguracja szopki odbyła się 14 stycznia 2021r. w Rzymie. Wzięli w niej udział: gubernator Rzymu – Virgina Raggi oraz pomysłodawca szopki przyszłości, Kawaler Orderu ‘Knight of the Order of the Star of Italy’, stylista i komentator telewizyjny - Guillermo Mariotto.

Szopka przyszłości miała kształt mapy Włoch z lotu ptaka, o wysokości 20metrów i szerokości 14 metrów.

Stajenka bożonarodzeniowa została zaprojektowana w 3D przez artystę i rzeźbiarza Pellegrino Cuciniello oraz wykonana przez artystę i rzeźbiarza Giuseppe Verri.

Uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie: Antoni Szczepaniak , Arkadiusz Lipiec, Dawid Lewandowski, Gabriel Fila, Jędrzej Sobolewski, Maciej Hryciuk, Maciej Okruta, Oliwier Szymański, Przemysław Sukiennik, Wiktor Marchewka.

Link do filmiku: https://www.youtube.com/watch?v=CyZOqL-ui64&t=25s

Wywiad dla Radia Radom https://radioradom.pl/radomski-akcent-w-rzymskiej-szopce/