Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 17 maja 2022 roku klasa 1P1, 1P2 uczestniczyła w prezentacji firmy MASTERDEV w ramach programu P-TECH. Spotkanie poprowadził dyrektor firmy Pan Rafał Łęcki na temat: „Tworzenia oprogramowania dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta z wykorzystaniem systemów CRM oraz B2B ”.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy 3TE postanowili odpocząć na zakończenie roku szkolnego w ciszy, spokoju i na łonie natury... i to jakiej!!! W dniach 6-8.06. 2022 r chłopcy pojechali na wycieczkę do Zakopanego w towarzystwie 3 opiekunów: p. Krystyny Dasiewicz, p.Wojciecha Wojciechowskiego i wychowawcy p.Hanny Żukowskiej.

Czytaj więcej...

Ze względu na egzamin zawodowy z kwalifikacji INF.08 w dniu 08.06.2022 następuje zamiana sal:

  • sala 308 -> sala 313
  • sala 310 -> sala 207w
  • sala 113-> 0,1,2 -> sala 205p godzina 3,4 ->214p

W dniu 30.05.2022 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbył się po raz trzeci konkurs matematyczno-językowy „MATEMATYKA NA JĘZYKACH”. Młodzież ósmych klas szkół podstawowych miała możliwość sprawdzenia umiejętności językowych. Pomimo wymagającej formuły konkursu, gdzie zostały połączone dwie trudne i ciekawe dyscypliny, uczestnicząca młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy i zaangażowaniem.

Czytaj więcej...

W dniach 27-29.05.2022 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się finał Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B – Wynalazczość. Naszą szkołę reprezentował Dawid Łabądź – uczeń klasy 3TM, który uzyskał tytuł laureata trzystopniowej olimpiady. Jednak droga do tego tytułu nie była łatwa. Do etapu drugiego finału olimpiady kwalifikowały się osoby, które po etapie pierwszym (teście składającym się z 40 zadań) uzyskały ponad 50% punktów.

Czytaj więcej...

W dniu 24 maja 2022 r. w Lublinie w odbyło się uroczyste podsumowanie etapu Okręgowego Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok B – Wynalazczość. Organizatorzy – Wojewódzki Klub Techniki i Racjonalizacji uhonorował uczestników nagrodami i dyplomami. Dawid Łabądź – uczeń klasy 3TM, który zajął 1 miejsce indywidualnie otrzymał tytuł laureata okręgowego olimpiady oraz nagrodę rzeczową - drukarkę.

Czytaj więcej...

24 maja 2022 r. w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu uczniowie klas drugich uczestniczyli w programie profilaktycznym „Antymina- nie daj się wysterować na minę”. Celem projektu jest edukacja o zagrożeniach uzależnień, zachęcenie młodzieży do asertywności, zbudowanie świadomości o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, alkoholu, uzależnienia od hazardu i e-uzależnienia.

Czytaj więcej...