Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Od 21 listopada do 5 grudnia rozpoczynamy w naszej szkole kolejną zbiórkę prezentów dla Radomskiego Schroniska dla Zwierząt. W tym roku Mikołaj zapewnia dobrej jakości karmę suchą oraz mokrą dla kotów i psów oraz koce, ręczniki, dywaniki i wszystko, co pozwoli zwierzakom ogrzać się zimą.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu wraz ze Świętym Mikołajem serdecznie zapraszają uczniów elektronika do aktywnego wzięcia udziału w mikołajkach, które odbędą się 6 grudnia 2022 roku od godziny 9 do 14. Każdy będzie mógł wziąć udział w przygotowanych na tą okazję konkurencjach. Wszystkie konkursy odbędą się w szkole z wyjątkiem eliminacji do szachów, które zostana przeprowadzone z wykorzystaniem platformy internetowej lichess.org.pl. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem będą dostępne w regulaminie, który otrzymacie na Librusie.

Czytaj więcej...

W tym roku nasza Szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Będziemy chcieli pomoć samotnej matce wychowującej dwóch synów w wieku szkolnym. Zbieramy pieniądzę, które następnie posłużą do zakupu trzech kluczowych potrzeb Rodziny: 1. Odzież (nadchodzi zima, a rodzina nie ma ciepłych ubrań na zimowe dni) 2. Żywność (zapas żywności trwałej, pozwoli rodzinie spokojniej patrzeć w przyszłość, ponieważ obecnie, nie wystarcza środków, aby zaspokoić tę potrzebę) 3. Przybory szkolne (rozpoczął się nowy rok szkolny, a chłopcy nie mają podstawowych przyborów szkolnych, które pomogłyby im w odrabianiu prac domowych)

Czytaj więcej...

W dniu 8 listopada grupa uczniów z klasy 3P2 wraz z opiekunami Magdą Zwierzchowską i Łukaszem Rylskim odbyła wycieczkę przedmiotową do Warszawy. Uczniowie udali się do siedziby Urządu Statystycznego, gdzie w ramach akcji "Zrozumieć statystykę" brali udział w warsztatach komputerowych pt. "Własna firma - od pomysłu do działania".

Czytaj więcej...

W piątek 28 października 2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii chłopców. Jest to nasze kolejny sukces w olimpiadzie młodzieży. Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejne występy!

Czytaj więcej...

Proszę zapoznać się z nowym planem lekcji obowiązującym od 31.10.2022

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie i budowanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników Internetu, a także dzielenie się dobrymi praktykami.

Czytaj więcej...