Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Naszą misją jest promowanie historii Polski. Młodzież, w której powinny być pokładane nadzieje chce być i jest dumna z dziejów swojego narodu. Kiedy mówi się, że należy patrzeć tylko w przyszłość, że należy zapomnieć o przeszłości, odbiera się społeczeństwu tożsamość, a jak powiedział Józef Piłsudski - „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium”. Konkurs Patria Nostra to zawsze spotkanie z wydarzeniami, z niezwykłymi postaciami, które niegdyś bardzo pozytywnie wpisały się w polskie dzieje.

Czytaj więcej...

17 stycznia 2022 odbyło się spotkanie klasy 1P1 na kierunku technik programista z prezesem firmy Humansoft Panem Tomaszem Fidosem i dyrektor działu rozwoju oprogramowania Panią Elżbietą Maruszak - na którym poruszono temat „Jak tworzymy oprogramowanie w Radomiu”.

Czytaj więcej...

Już w ten piątek 28.01.2022 w ramach projektu “YourWay” Zwolnieni z Teorii, premiera wywiadu z naszym pierwszym gościem, absolwentem elektronika z 2014 roku! Jest nim Michał Rdzanek, kiedyś programista, dzisiaj właściciel dynamicznie rozwijającej się firmy MRSolutions. Najmłodszy w historii Członek Zarządu Izby Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej oraz Członek Rady Nadzorczej Krajowej Izby Gospodarczej.

Czytaj więcej...

Dnia 04.01.2021 w naszej szkole odbył się drugi etap Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do zmagań przystąpiło z Radomia łącznie 17 osób - 10 uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych oraz siedmiu uczniów VI Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kochanowskiego. W skali kraju w drugim etapie olimpiady udział wzięło 310 zawodników. Byli oni wyłonieni na podstawie etapu pierwszego w którym uczestniczyło 2279 uczniów reprezentujących 230 szkół ponadpodstawowych.

Czytaj więcej...

W dniu 6 grudnia 2021r. odbył się pierwszy etap projekt edukacyjnego STEM organizowanego przez Politechnikę Warszawską. W konkursie wzięło udział 25 uczniów naszej szkoły. Miło nam poinformować, że do drugiego etapu, który prawdopodobnie odbędzie się 5 marca 2022 r. zakwalifikowało się 3 uczniów: 1. Bartłomiej Tkaczyk – klasa 4TE1 2. Adrian Wlazło – klasa 4TE1 3. Maciej Krzosek – klasa 2M Wszystkim uczestnikom SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, a zakwalifikowanym do 2 etapu składamy GRATULACJE. Szkolna Komisja Konkursowa Hanna Żukowska Marcin Makowski Krzysztof Bażyński Mariusz Kowalczyk

Dnia 09.12.2021 roku, uczeń II klasy Mykola Zagirskyi, brał udział w eliminacjach do Ogólnopolskiego Konkursu ,,Staropolskie Kolędowanie” które miały miejsce w Pionkach. Po przesłuchaniach w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach Mykola przeszedł do finału. Gala Finałowa odbyła się 27.12.2021 roku w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu, gdzie uczeń naszej szkoły zajął III miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Czytaj więcej...

Szkoła nadal prowadzi  nauczanie zdalne z wyjątkiem wybranych zajęć z zakresu kształcenia zawodowego przeprowadzanych w formie stacjonarnej. Wszystkie zajęcia odbywają się według planu obowiązującego od 3 stycznia 2022 r. Zajęcia dla których przypisany jest numer sali to lekcje stacjonarne w szkole.
Wszystkie zajęcia stacjonarne odbywają się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa w reżimie sanitarnym.

Proszę zapoznać się z nowym planem lekcji http://www.plan.elektronik.edu.pl/.

Projekt wspólne kolędowanie

pod honorowym patronatem Katarzyny Kalinowskiej Zastępcy Prezydenta Miasta Radomia.