Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniu 8 listopada grupa uczniów z klasy 3P2 wraz z opiekunami Magdą Zwierzchowską i Łukaszem Rylskim odbyła wycieczkę przedmiotową do Warszawy. Uczniowie udali się do siedziby Urządu Statystycznego, gdzie w ramach akcji "Zrozumieć statystykę" brali udział w warsztatach komputerowych pt. "Własna firma - od pomysłu do działania".

Czytaj więcej...

W piątek 28 października 2022 r. odbyło się uroczyste podsumowanie XVIII Radomskiej Olimpiady Młodzieży pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce we współzawodnictwie sportowym szkół w ramach Radomskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2021/2022 w kategorii chłopców. Jest to nasze kolejny sukces w olimpiadzie młodzieży. Gratulujemy serdecznie naszym zawodnikom i trzymamy kciuki za kolejne występy!

Czytaj więcej...

Proszę zapoznać się z nowym planem lekcji obowiązującym od 31.10.2022

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to ogólnoeuropejska kampania, której celem jest promowanie i budowanie świadomości w zakresie cyberbezpieczeństwa wśród wszystkich użytkowników Internetu, a także dzielenie się dobrymi praktykami.

Czytaj więcej...

Szkolny klub filmowy ,,Elektrofilmowcy ZSE'' ogłasza konkurs filmowy pt. SWEDED - Film Niskobudżetowy. 'SWEDED FILM' oznacza przygotowanie niskobudżetowego lub zerobudżetowego filmu od 2 do 5:00 minut z wykorzystaniem, na przykład artykułów gospodarstwa domowego do tworzenia scenografii, rekwizytów i kostiumów itp.

Czytaj więcej...

W piątek 12 października 2022 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Ten wyjątkowy dzień stał się okazją do wyróżnienia nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów nagrodami Dyrektora Szkoły. Dyrektor podziękował nagrodzonym osobom za pracę pełną pasji, energii, kreatywności, która sprawia, że szkoła zyskuje nowe, lepsze oblicze oraz uznanie w środowisku lokalnym.

Czytaj więcej...

W dniach 28-30.09.2022r. klasa 3E (Barbary Kostkiewicz) oraz 3A (Joanny Stępień), pod czujnym okiem pani dyrektor Krystyny Dasiewicz miała przyjemność zwiedzać uroczą stolicę Czech-Pragę.

Czytaj więcej...

Projekt edukacyjny STEM jest organizowany przez Politechnikę Warszawską wraz z partnerami edukacyjnymi, którymi są Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie oraz XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie.

Czytaj więcej...