Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

 Dyrekcja, grono pedagogiczne oraz uczniowie elektronika, serdecznie zapraszaja na dni otwarte, uczniów klas ósmych szkół podstawowych na zwiedzanie naszej szkoły oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2022/2023.

W programie między innymi:

  • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły
  • spcer po szkole iprezentacja bazy dydaktycznej
  • spotkanie z nauczycielami, uczniami i samorządem szkolnym
  • pokaz filmów

Plakatv4

 

Prosimy o umożliwienie uczniom wzięcia udziału w dniach otwartych: 1 kwietnia piątek w godzinach 9.00 - 15.00 oraz 2 kwietnia w sobotę w godzinach  9:00 - 13:00. Zostań programistą, informatykiem, robotykiem, elektronikiem, mechatronikiem lub automatykiem. Zobacz, jak to wygląda w praktyce.

Tomasz Bąbolewski z klasy 3A w gronie dziesięciu finalistów zawalczy o tytuł Najlepszego Młodego Mówcy w kraju! Tomasz Bąbolewski w lutym wziął udział w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu, którego celem jest wyłonienie Najlepszego Młodego Mówcy. Okazało się, że nasz uczeń przekonał do siebie wymagające jury, które wysoko oceniło jego umiejętności retoryczne. Warto podkreślić, że aż 245 młodych entuzjastów przemawiania marzyło o tym, by znaleźć się w finale.

Czytaj więcej...

W związku z trwającą agresją rosyjską na terenie Ukrainy, społeczność naszej szkoły przyłącza się do akcji, których celem jest zbiórka produktów codziennego użytku dla osób poszkodowanych w konflikcie. Zebrane artykuły przekazane zostaną obywatelom Ukrainy przebywającym obecnie na terenie naszego miasta, tym na granicy polsko-ukraińskiej oraz w samej Ukrainie.

RAZEM UKRAINA STRONA

Organizatorami akcji, do których się przyłączamy, są:

- Gmina Miasta Radom - hasło „Radomska Oświata razem dla Ukrainy”

- Caritas Polska

- Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej

W naszej szkole zbiórka jest organizowana od 25 lutego i trwać będzie do odwołania.

POTRZEBNE SĄ:

- koce, koce termiczne

- materace i śpiwory

- komplety pościeli

- bielizna damska, męska, dziecięca

- artykuły szkolne

- środki opatrunkowe

ŻYWNOŚĆ

- produkty z długim terminem ważności

- woda

- mleko modyfikowane

- posiłki dla dzieci w słoiczkach

- słodycze, płatki

ARTYKUŁY HIGIENICZNE

- szczoteczki i pasty do zębów

- ręczniki papierowe. Papier toaletowy

- podpaski, tampony

- szczotki do włosów

- pieluchy dziecięce

- mydła, żele, szampony

 

Prosimy o dostarczanie tylko nowych produktów.

Wyżej wymienione artykuły można przynosić do pokoju Samorządu Uczniowskiego (sala 009) lub do opiekuna Szkolnego Koła Caritas - p. Mileny Kwiecień ( sala 305 )

 

W przypadku większych rzeczy jak koce, śpiwory, poduszki, kołdry, karimaty, pościel, ręczniki, możne je dostarczyć do siedziby Caritas w Radomiu (ulica Kościelna).

 

Akcję można wesprzeć finansowo, wpłacając dowolną kwotę na specjalny rachunek

Gminy Miasta Radom

Nr 90 1240 32 59 1111 0010 3726 7084

Tytuł: Darowizny - pomoc dla Uchodźców

Lub Caritas Polska

Nr 77 1160 2202 0000 0000 34364 384

z dopiskiem Ukraina

 

CZŁOWIEK JEST WIELKI NIE PRZEZ TO, CO POSIADA, LECZ PRZEZ TO, KIM JEST; NIE PRZEZ TO, CO MA, LECZ PRZEZ TO, CZYM DZIELI SIĘ Z INNYMI

/Jan Paweł II/

W dniu 14 lutego 2022 roku klasy 1P uczestniczyły w prezentacji firmy ARTEX IT w ramach programu P-TECH. Spotkanie poprowadził dyrektor ds. projektów informatycznych Pan Rafał Firlej na temat: „ Informatyzacja przedsiębiorstw przy wykorzystaniu systemów klasy ERP”.

Czytaj więcej...

Samorząd Uczniowski zaprasza do wzięcia udziału w turnieju Elektronik CS:GO CUP.

Zapisy prowadzone są do 6 marca 2022 roku do godz. 16:00. Kapitanowie drużyn zgłaszają uczestników:

  • osobiście do kol. Jakuba Kokoszki (kl. 2T) poprzez Messenger
  • do Zarządu SU poprzez pocztę elektroniczną (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Rozgrywki zaczynają się 7 marca 2022.

1 marca po raz 11 obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto państwowe, ustanowione w 2011r upamiętniające bohaterów antykomunistycznego podziemia, którzy od 1944 do 1963r walczyli o niepodległość Polski, stawiajac zbrojny opór sowieckiej okupacji i narzuconej przez Moskwę władzy komunistycznej.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że w sobotę 26 lutego 2022 r. reprezentacja naszej szkoły w piłce siatkowej uczestniczyła w Turnieju Piłki Siatkowej Mężczyzn o Puchar J.M. Rektora UTH Rad. Wygrywając wszystkie spotkania zajęliśmy I miejsce przed Zespołem Szkół Samochodowych i Zespołem Szkół Ekonomicznych. W skład zwycięskiego zespołu weszli: Mateusz Kiliszek, Patryk Płatos, Mikołaj Mizera, Karol Czechowicz, Tomasz Łobodziński, Hubert Świątkowski, Bartosz Rychlicki, Jakub Milcuszek, Wiktor Kiernoz, Mikołaj Wiącek, Kacper Jesionek.

Czytaj więcej...

Jest nam niezmienie miło ogłosić zakończenie akcji szycia maskotek, w którą zaangażowani byli wychowawcy i uczniowie naszej szkoły. Łączna kwota zebrana z szycia maskotek w Polsce wyniosła ponad 22 tysięce złotych. W naszej szkole powstały 4 maskotki, które zostały wylicytowane za łączną kwotę ponad 500zł. Gratulujemy zaangażowanym wychowawcom i uczniom w akcję szycia dobra!!!

Czytaj więcej...