Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Już od 3 lat w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla Radomskiego Schroniska dla Zwierząt. W tym roku klasa 2P1 pod opieką pani Karoliny Kozieł objęła patronat nad zbiórką. Zbiorka trwała tylko dwa tygodnie a uczniowie naszej szkoły podarowali zwierzakom mnóstwo karmy mokrej oraz suchej, koce, smakołyki i zabawki. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i mamy nadzieję, że tym gestem sprawimy radość zwierzakom.

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej konferencji dla uczniów szkół o profilu zawodowym „Niemiecki – Twoja przyszłość” we współpracy z Goethe Institut w Warszawie oraz Wirtualnym Centrum Targowo-Konferencyjnym AVATARLAND. Formuła udziału w konferencji była dość innowacyjna, gdyż po raz pierwszy uczniowie mogli wziąć udział w przedsięwzięciu jako avatar.

Czytaj więcej...

W dniach 24 – 26 listopada 2021 r. odbył się finał mistrzostw World Skills Poland 2021 w Gdańsku. WorldSkills to największe międzynarodowe mistrzostwa na świecie, promujące umiejętności zawodowe, w których rywalizuje 85 państw. Norbert Gut – uczeń Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu wziął udział w trzecim i ostatnim etapie mistrzostw World Skills Poland 2021, jako jeden z sześciu finalistów. Norbert zdobył srebrny medal w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE.

Czytaj więcej...

Wczoraj w naszej szkole zakończyły się zmagania szkół ponadpodstawowych w piłce siatkowej chłopców. Zespół Szkół Elektronicznych był organizatorem zawodów, do których zgłosiło się 15 szkół. Z pięciu grup eliminacyjnych do finału awansowały następujące szkoły: V LO, VI LO, III LO, Zespół Szkół Budowlanych i Zespół Szkół Elektronicznych.

Czytaj więcej...

Trwa nabór do 3 edycji trzyetapowego Konkursu STEM Politechniki Warszawskiej (Science, Technology, Engineering, Mathematics). Konkurs PW STEM uprawnia do przyjęcia na studia bez postępowania kwalifikacyjnego opartego na wynikach egzaminu maturalnego, wg następujących zasad: a) Laureaci: wszystkie kierunki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz na Wydziale Elektrycznym. b) Laureaci i Wyróżnieni Finaliści: wszystkie kierunki na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Wydziale Elektrycznym z wyłączeniem kierunków: Cyberbezpieczeństwo, Informatyka oraz Informatyka Stosowana.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu wraz ze Świętym Mikołajem serdecznie zapraszają uczniów elektronika do aktywnego wzięcia udziału w mikołajkach, które odbędą się w dniach 3 - 6 grudnia 2021 roku. Każdy będzie mógł wziąć udział w przygotowanych na tą okazję konkurencjach. Część konkursów odbędzie się na platformach internetowych. Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem będą dostępne w regulaminie, który otrzymacie na Librusie.

Czytaj więcej...

Uroczyste obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęliśmy 10 listopada od obejrzenia w kameralnym gronie, z racji sytuacji pandemicznej, montażu słowno – muzycznego przygotowanego specjalnie na tę okoliczność przez szkolny zespół muzyczny oraz młodzież z klasy 3P. Uczniowie podzielili się refleksjami na temat Ojczyzny, słowami poezji próbowali na nowo zdefiniować pojęcie patriotyzmu. Głos zabrał również dyrektor szkoły, Konrad Witkowski, który przypomniał, że 11 listopada to wyjątkowa data w pamięci każdego Polaka, bo to właśnie w tym dniu kultywujemy pamięć o bohaterstwie naszych przodków, dzięki którym po 123 latach odzyskaliśmy niepodległość.

Czytaj więcej...

W ostatnich dniach dotarła do nas smutna wiadomość. Dnia 17 listopada b.r. zmarł Pan Andrzej Jędra, emerytowany żołnierz Wojska Polskiego, pilot w stopniu ppłk, który w latach 1989-2010 związany był z nasza szkołą jako nauczyciel przysposobienia obronnego. Ci, którzy znali pana profesora Jędrę, pamiętają Go nie tylko jako nauczyciela wykładającego treści związane z obronnością ale także jako wspaniałego gawędziarza, który uczył i wychowywał młodzież czerpiąc także ze swojego bogatego doświadczenia zawodowego. Na zawsze pozostanie w pamięci swoich uczniów, wychowanków oraz koleżanek i kolegów - nauczycieli naszej szkoły.