Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Zakończenie roku szkolnego 2021/2022 w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu odbyło się po hasłem „Gdyby nie szkoła, nie docenilibyśmy wakacji”. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: przedstawiciele Wydziału Edukacji, firm partnerskich wspierających działalność edukacyjną szkoły oraz członkowie Rady Rodziców. Pan Dyrektor Konrad Witkowski podziękował uczniom i nauczycielom za wyjątkowe zaangażowanie w naukę i pracę na rzecz szkoły, środowiska lokalnego oraz rodzicom wzmacniającym działania ZSE na płaszczyznach: edukacyjnej, wychowawczej i patriotycznej.

Czytaj więcej...

W dniu 8 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 3I pod opieką wychowawcy p. Anety Gregorek-Tabor odbyli wizytę w Areszcie Śledczym w Radomiu. Spotkanie miało charakter prewencyjny. Funkcjonariusze Służby Więziennej zapoznali uczniów z zasadami funkcjonowania i organizacji pracy jednostki penitencjarnej oraz oprowadzili po areszcie.

Czytaj więcej...

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły - Zuzanna Jabłońska kl. 3P i Adam Prątnicki z klasy 3Ti2 wraz z uczennicą Zuzanną Czyżewską z ZSOSiU zdobyli wyróżnienie w międzynarodowym konkursie filmowym pt. 'Dzień z życia ucznia z różnych krajów świata' organizowanym przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Zadanie polegało na przygotowaniu krótkiego filmiku w języku angielskim, który przedstawia dzień z życia uczniów.

Czytaj więcej...

Konrad Kołsut - uczeń klasy 3TM - został doceniony przez Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok A – Innowacje Techniczne i otrzymał tytuł finalisty olimpiady. Organizatorem olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, pod honorowym patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Czytaj więcej...

W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się „Tydzień Zdrowia” pod hasłem: Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie. W piątek 27 maja o godzinie 10:45 w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Myrtą. Andrzej Myrta jest z zamiłowania himalaistą a także prezesem Zarządu Stowarzyszenia Podróżników Górołaz. Opowiadał młodzieży o swojej wyprawie w góry w Gruzji. Demonstrował strój alpinisty.

Czytaj więcej...

W dniach 6-8 czerwca klasa 2P1 pod opieką p. Joanny Łyjak oraz p. Moniki Adamczyk odkrywała uroki stolicy Niemiec. Nie mogło zabraknąć obowiązkowych punktów na mapie Berlina, dlatego udaliśmy się na Alexanderplatz, z którego widać charakterystyczną wieżę telewizyjną górującą nad miastem, podziwialiśmy Katedrę Berlińską, Wyspę Muzeów, gdzie zachwyciły nas zbiory Muzeum Pergamonu, Neues Museum z popiersiem królowej Nefretete, Zamek Królewski.

Czytaj więcej...

W dniu 10.06.2022 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbyła się kolejna edycja konkurs matematyczno-językowego „Math is easy". Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych i lingwistycznych. Z radością informujemy że laureatami tegorocznej edycji zostali: Kowalczyk Maciej klasa 3I, Lutek Paweł klasa 3I i Rejmentowski Dawid klasa 3I. Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej...

W dniu 9 czerwca gościliśmy u nas p. Marka Kamińskiego z robotką Noa oraz p. Pawła Serownika, którzy podróżują po szkołach w Polsce w ramach projektu #LifePlan_Expedition z programem "Jak budować odporność psychiczną?" wśród dzieci i młodzieży oraz przyczynić się do jej poprawy. Pan Marek razem z Noa uczą, w jaki sposób za pomocą Metody Biegun możemy wesprzeć młodzież i zatrzymać rosnące statystyki depresji wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

W dniu 10.06.2022 odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym w grze dwójkami Debel. Warto zaznaczyć, że są to pierwsze w historii szkoły takie zawody. Po bardzo zaciętych meczach pierwsze miejsce zajął zespół Zuzanna Molendowska 3TI2 Rzeszut Kacper 3TM. Drugie miejsce Brzozowski Patryk Tracz Kamil 3M trzecie miejsce Prątnicki Adam 3TI2 Popiel Kamil 1M.

Gratulujemy uczestnikom sukcesu!

Czytaj więcej...