Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pana Ryszarda Nowaka, który związany był z naszą szkołą, tworzył jej historię i wizerunek przez 12 lat od 1992 do 2004 roku. Był nauczycielem przedmiotów zawodowych i przekazywał młodzieży swoją wiedzę i doświadczenie przygotowując ich do uzyskania kwalifikacji zawodowych jak również do odpowiedzialnego funkcjonowania w społeczeństwie. Dziś Jego uczniowie to już dorośli ludzie, którzy czerpią w swoim życiu, nie tylko zawodowym, z nauki i mądrości swoich nauczycieli, takich jak Pan Ryszard Nowak. Ludzie odchodzą ale pamięć o nich trwa.

Panie Profesorze…Pana wychowankowie, koleżanki i koledzy nauczyciele będą pamiętać.

Serdecznie zapraszamy do lektury szkolnej Elektrogazety, w której poznacie dalsze losy Iris pióra Zuzanny Jabłońskiej, dowiecie się o historii realizacji Matrixów a wszystko to w świątecznej oprawie. 

REDAKCJA: Magdalena Dygała, Bożena Bakinowska - Marchewka, Małgorzata Piwowarczyk - Tkaczyk, Zuzanna Jabłońska, GRAFIKA: Bartłomiej Ćwiklak

Konkurs Potyczki Młodych Adminów jest konkursem z zakresu administrowania systemami operacyjnymi klasy enterprise (między innymi SUSE Linux Enterprise) oraz zagadnienia zarządzania projektami, konteneryzacją usług i szeregiem innych zagadnień administracyjnych spotykanych w obecnym świecie. Konkurs po raz pierwszy odbył się w roku 2014 pod wpływem inicjatywy środowiska zawodowego. 

Czwarty raz elektronik bierze udział w finałach potyczek. W tym roku nasi uczniowie Jakub Szymczak i Bartosz Sułowski po raz drugi wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Potyczki Młodych Adminów.

Czytaj więcej...

Pragniemy poinformować, że „Mikołajki matematyczne 2021” dobiegły końca. Mimo trudnej sytuacji spowodowanej epidemią, uczniowie chętnie brali udział w pięciu konkursach. Szachy, sudoku i omnibus sieciowy odbyły się zdalnie, natomiast ich finały oraz origami i kostka Rubika – w szkole. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zaangażowania. Mamy nadzieję, że z podobnym zapałem podejdą do kolejnych „mikołajek” w kolejnych latach. Życzymy wszystkim, aby kolejne edycje mogły, tak jak pierwsza w 2019 roku, odbyć się w szkole!

Czytaj więcej...

Uczniowie przygotowujący się do Olimpiady znajomości Afryki skorzystali z niepowtarzalnej okazji udziału w prelekcji on line, którą poprowadził Kamil Kusztal student afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie co dzień można posłuchać tekstów zaklęć i przysłów w języku suahili. Zaprezentowana uczestnikom spotkania wiedza w zakresie kultury Afryki dotyczyła różnorodności uprawianych gatunków literackich oraz ewolucji świadomości językowej.

Czytaj więcej...

Drodzy Koleżanki i Koledzy! Dzisiejszego dnia obchodzimy smutną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego przez komunistyczny reżim. Tak zwana "władza ludowa", w obawie przed opozycją antykomunistyczną, wprowadziła na terenie całego kraju stan wojenny. Wyłączono wszystkie telefony i poddano kontroli pocztę, internowano ponad 10 tysięcy działaczy związków zawodowych, opozycji i partyjnych zwolenników reform, a do strajkujących robotników otworzono ogień.

Czytaj więcej...

Już od 3 lat w naszej szkole organizowana jest zbiórka karmy dla Radomskiego Schroniska dla Zwierząt. W tym roku klasa 2P1 pod opieką pani Karoliny Kozieł objęła patronat nad zbiórką. Zbiorka trwała tylko dwa tygodnie a uczniowie naszej szkoły podarowali zwierzakom mnóstwo karmy mokrej oraz suchej, koce, smakołyki i zabawki. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie i mamy nadzieję, że tym gestem sprawimy radość zwierzakom.

Czytaj więcej...

Dnia 30 listopada 2021 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej konferencji dla uczniów szkół o profilu zawodowym „Niemiecki – Twoja przyszłość” we współpracy z Goethe Institut w Warszawie oraz Wirtualnym Centrum Targowo-Konferencyjnym AVATARLAND. Formuła udziału w konferencji była dość innowacyjna, gdyż po raz pierwszy uczniowie mogli wziąć udział w przedsięwzięciu jako avatar.

Czytaj więcej...