Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 19.10.2021r. w Zespole Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Mobilność i specjalizacja zawodowa kluczem do sukcesu na europejskim rynku pracy”. Projekt realizowany był w ramach programu Erasmus+ w sektorze: „Kształcenie i szkolenia zawodowe”. Uczestnicy konferencji mieli okazję zapoznać się z ideą i korzyściami jakie zostały uzyskane w wyniku realizacji wyjazdów na staże zagraniczne. W projekcie wzięło udział 54 uczniów klas 3, którzy wyjechali na praktyki zawodowe do Hiszpanii.

Czytaj więcej...

Zespół Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu dołączył do międzynarodowego programu rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH, uruchomionego w Polsce w 2019 roku z inicjatywy IBM. Porozumienie dotyczące współpracy uroczyście podpisali Partnerzy programu, przedstawiciele: Gminy Miasta Radomia, Instytutu Badań Edukacyjnych, oraz koalicji lokalnych firm: Artex IT, Humansoft, IMD Pawelec Marcin, Masterdev, MRSolutions, Radwag Wagi Elektroniczne. W ramach programu, radomscy uczniowie po pięciu latach nauki będą mieli możliwość uzyskania poszukiwanej na rynku kwalifikacji z zakresu programowania. Polska edycja programu P-TECH odbywa się przy wsparciu Premiera Mateusza Morawieckiego.

Czytaj więcej...

Zarząd wojewódzka mazowieckiego przeznaczył ponad trzy miliony z Unii Europejskiej na zadanie, które dotyczy termomodernizacji budynku Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu. Umowę w tej sprawie w czwartek, 14 października, podpisali wicemarszałek Rafał Rajkowski oraz Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. W spotkaniu uczestniczyli również Katarzyna Kalinowska, wiceprezydent Radomia, a także dyrektor placówki, Konrad Witkowski.

Czytaj więcej...

Nauczycielu, pochwal od czasu do czasu….

Jakże klasycznie wybrzmiało w naszej szkole świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, „Zaczynając od Bacha”, tym razem nie w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, ale uczniowskiego kwartetu wokalnego przy wtórze instrumentów. Akademię poprowadzili – nie pierwszy już raz w tej roli – Andżelika Piątek i Albert Mikulski. Pan dyrektor Konrad Witkowski składając życzenia, podziękował za zaangażowanie wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom za ich te całkiem zwyczajne, jak i szczególne osiągnięcia.

Czytaj więcej...

W dniach 6-8 października 2021 roku, klasy 3P oraz 4Ti1 odbyły wspólną wycieczkę do Zakopanego. Pomimo tego, że pierwszego dnia pogoda nie sprzyjała, a skały w Dolinie Strążyskiej stały się śliskie od opadów, udało nam się dotrzeć do monumentalnego wodospadu Siklawica, mierzącego 23 m. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, widok zimnego, górskiego strumienia orzeźwił nas bardziej niż strugi rzęsistego deszczu i uświadomił, że przed nami niesamowita przygoda wypełniona pięknymi krajobrazami i kilkudniową integracją.

Czytaj więcej...

W ramach współpracy międzyszkolnej Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu gościł uczniów klasy 8 PSP nr 4 z Radomia. W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, uczniowie zwiedzili naszą szkołę, głównie pracownie zawodowe. Nasz nauczyciel: Artur Nowocień zrealizował pokaz na temat telewizji naziemnej, satelitarnej i przemysłowej na smartfonie za pośrednictwem Wi-Fi.

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wspólnego oglądania sobotniego odcinka The Voice of Poland - Przesłuchanie w ciemno, w którym wystąpi nasz uczeń - Janek Majewski. Formuła programu może stać się przysłowiowym biletem wstępu do kariery wokalnej, a Janek zyska niepowtarzalną okazję zaistnienia przed szeroką publicznością i udowodni że "zna się nie tylko na elektronice" Włączamy program TVP2, w sobotę 9 października o godzinie 20:00, bo jak twierdzi Konfucjusz "Muzyka dostarcza przyjemności, bez której natura ludzka nie może się obejść"

Trzymajmy kciuki!!!

Na przełomie września i października dwie klasy maturalne z Elektronika skorzystały z okazji integracji na Mazurach – 4 TI3 i 4 TMA pod opieką wychowawców: pani Małgorzaty Cichawy, pani Sylwii Szafranowicz, pani Diany Tomaszewskiej. Pierwszego dnia podczas spływu kajakowego rzeką Krutynią uczniowie sprawdzili swoją kondycję fizyczną, podziwiając malowniczą okolicę. Dało się zauważyć koleżeńską współpracę, zwłaszcza podczas przenoszenia i wyciągania kajaków na brzeg.

Czytaj więcej...

W dniu 26.09.2021 na Radomskim Torze odbyła się  VII Runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Supermoto. Rok 2021 jest rokiem obchodów 35-lecia toru „Kartodromu – Radom”, toru wchodzącego w skład infrastruktury Automobilklubu Radomskiego. 

Czytaj więcej...