Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia zostanie wywieszona o godzinie 12:00. Kandydaci zakwalifikowani do przyjęcia pozostawiają oryginały (świadectwa, zaświadczenia o wynikach egzaminu, 3 podpisane imieniem i nazwiskiem zdjęcia oraz zaświadczenie o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie) w nieopisanej kopercie do urny. Dodatkowo z wynikami można zapoznać się:

Czytaj więcej...

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych wraz z całą społecznością szkolną, dziękuje wszystkim głosującym na nasz projekt. To dzięki Waszemu zaangażowaniu zdobyliśmy wystarczającą liczbę głosów do realizacji naszego celu. Będzie nam niezmiernie miło spotkać się z Państwem na murawie nowego wielofunkcyjnego boiska i wspólnie zadbać o nasze zdrowie. Bo zdrowie jest najważniejsze!

Jeszcze raz z całego serca dziękujemy za wsparcie!!!

Oficjalne wyniki.

IMG 20210630 WA0008BOISKO

 

 

Serdecznie zapraszamy do lektury 11 wydania szkolnej Elektrogazety, tym razem przygotowanej przez nowy skład pod redakcją Diany Tomaszewskiej. Gorąco dziękujemy dotychczasowym autorom: Mateuszowi Drabikowi, Aleksandrze Łobodzińskiej, Natalii Parys, Patrykowi Cis. Zapraszamy zainteresowane osoby do kontaktu. Życzymy miłej lektury!

Uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zamianę szkół do których kandyduje od 25 czerwca 2021 r. do 14 lipca 2021 r. i o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty od 9 lipca 2021 r. do 14 lipca 2021 r.

Czytaj więcej...

W czwartek 17 czerwca uczniowie klasy 1M wraz z opiekunami Barbarą Chrząszcz i Marcinem Makowskim odwiedzili gościnne progi Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. W ramach podpisanej współpracy moglismy wreszcie uczestniczyć stacjonarnie w akcji Polibus zorganizowanej przez uczelnię. Na dobry początek zwiedziliśmy pracownie wyposażone w nowoczesny sprzęt. Młodzież zapoznała się z możliwościami, jakie oferuje Politechnika Świętokrzyska przy okazji brania udziału w tej akcji.

Czytaj więcej...

Znamy wyniki Olimpiady Innoacji Technicznych i Wynalazczości.

W roku szkolnym 2020/2021 z naszej szkoły w Olimpiadzie Innowacji Technicznych i Wynalaczości w Bloku A – Innowacje Techniczne zostały zgłoszone 4 prace w następujących kategoriach: pomoc dydaktyczna – praca Artura Puca z klasy 2TM pt.: Woltomierz liczb zespolonych, pomysł techniczny – praca autorów: Krzysztofa Maja i Jakuba Zawadzkiego z klasy 4TM1 pt.: Bezpieczny rower do nauki jazdy dla dzieci, pomysł ekologiczny – praca autorów: Anieli Siembor z klasy 4TI1 i Wiktora Bala z klasy 3TAE pt.: Elektryczny jednoosobowy bezbateryjny pojazd solarny z aktywną barierą antywirusową – modernizacja, usprawnienie softwarowo-techniczne – praca autorów: Kacpra Drążyka i Daniela Niewiadomskiego z klasy 4TM2 pt.: Usprawnienie nauki i pracy zdalnej poprzez kontrolę stężenia CO2 w powietrzu.

 

Czytaj więcej...

W Radomiu trwa challenge Posprzątajmy razem Radom. Patronem wyzwania są Radio Rekord i portal Co za dzień. Do wzięcia udziału w akcji nominowała nas Szkoła Podstawowa nr 27 w Radomiu. W ramach realizacji zadania  w środę 16 czerwca 2021 roku w godz. 9:50 - 11:30 sprzątaliśmy Osiedle Nad Potokiem, w szczególności teren wokół naszej szkoły.

Czytaj więcej...

Dyrekcja Zespołu Szkół Elektronicznych wraz z gronem pedagogicznym zwraca się z prośbą o głos w budżecie obywatelskim 2022 na budowę boiska wielofunkcyjnego z bieżnią przy naszej szkole. Boisko będzie służyć wszystkim mieszkańcom Radomia i uczniom naszej szkoły. Serdecznie prosimy o Głosowanie na nasz projekt.

 

plakat strona