Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.
Jest nam miło poinformować, że w dniu 23.05 uczniowie naszej szkoły, wywalczyli Mistrzostwo Radomia w indywidualnych zawodach w Lekkiej Atletyce. Było to historyczne zwycięstwo, po raz pierwszy elektronik znalazł się na najwyższym podium detronizując Zespół Szkół Technicznych i Szkoły Mundurowe Feniks.

Czytaj więcej...

Rusza rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do nauki razem z nami. Po prostu ucz się z najlepszymi :-) Więcej informacji o rekrutacji w zakładce OFERTA EDUKACYJNA

27 kwietnia klasa 3I wraz z klasą 1I2 wyjechała na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia w drodze do miejsca zakwaterowania zatrzymaliśmy się w Bochni, żeby zwiedzić tamtejszą kopalnię soli. Naszą wycieczkę oprowadzał przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o kopalni i jej historii. Po przyjeździe do Zakopanego zjedliśmy obiadokolację i wieczór spędziliśmy na integracji klasowej.

Czytaj więcej...

Dnia 21.04 odbyła się XVIII Radomska Olimpiada Młodzieży w Pływaniu. Nasza szkoła startowała w sztafecie męskiej jak i żeńskiej. Nasz zespół uplasował się na wysokim III miejscu na czele: Patryk Staniszewski, Tomasz Jarząbek, Mateusz Lebioda, Nikodem Pieczeniak oraz V miejsce wśród kobiet na czele: Zuzanna Cieślik, Wioleta Kolos, Kinga Rogala.

Czytaj więcej...

Drodzy Maturzyści, już za chwilę przystąpicie do egzaminu dojrzałości, który jest symbolicznym podsumowaniem Waszej ścieżki edukacyjnej oraz wiedzy, jaką nabyliście w ciągu wielu lat nauki.
Gratulujemy Wam dotychczasowych osiągnięć w nauce i życzymy, aby inspirowały Was do wyznaczania kolejnych, ambitnych celów i realizacji marzeń.

Czytaj więcej...

Pragniemy poinformować, że uczeń Maciej Krzosek z klasy 2M został laureatem ogólnopolskiego konkursu STEM, organizowanego przez Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Jest to trzyetapowy konkurs, na którym trzeba się wykazać wiedzą z wielu dziedzin: elektroniki, fizyki, matematyki i informatyki. Gratulujemy Maćkowi rozległej wiedzy i umiejętności, które doprowadziły go do osiągnięcia tak spektakularnego sukcesu.

Czytaj więcej...

Z nieukrywaną radością informujemy, że 24 kwietnia 2022 r. jury ogólnopolskiego konkursu Najlepszy Młody Mówca przyznało Nagrodę Publiczności Tomkowi Bąbolewskiemu – uczniowi klasy 3A ZSE im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu. Oprócz zaszczytnego tytułu Tomek otrzymał również nagrodę pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych.

Czytaj więcej...