Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

Wywiad z dr Moniką Majcher – Kozieł opublikowany przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji o wprowadzeniu innowacji pedagogicznej „Chemiczny ART” w klasach pierwszych i drugich na lekcjach chemii. Chemia nie musi być utrapieniem.

Czytaj więcej...

W dniu 11 kwietnia 2022 roku klasa 1P1 uczestniczyła w prezentacji firmy RADWAG w ramach programu P-TECH. Spotkanie poprowadzili przedstawiciele firmy pan Cezary Górka - kierownik działu programowania oraz pan Michał Staniak menadżer ds. produktów laboratoryjnych Na spotkaniu przedstawiono etapy powstawania urządzeń pomiarowych w firmie RADWAG.

Czytaj więcej...

W dniach 5 i 6 kwietnia 2022 roku odbyły się spotkania uczniów klas o profilu technik programista w ramach prestiżowego projektu - Power4Change. Projekt dotyczy zaangażowania uczniów w tworzenie bazy wiedzy dla robota humanoidalnego NOA, z którym pan Marek Kamiński wyruszy na wyprawę dookoła świata.

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy do lektury szkolnej Elektrogazety, którą przygotowali: Wiktor Maj, Zuzanna Jabłońska, Michał Wojciechowski, B. Bakinowska-Marchewka, M. Piwowarczyk-Tkaczyk, Magdalena Dygała, Diana Tomaszewska. GRAFIKA Bartłomiej Ćwiklak, FOTOGRAFIE Paweł Wach

W dniach 1-2 kwietnia odbyły się w naszej szkole Dni Otwarte dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych. Frekwencja mimo zimowej aury była ogromna. Dodatkowo w piątek w Prima Aprilis uczniowie i nauczyciele w naszej szkole wyglądali nieco inaczej: były księżniczki, księża, ministranci, czarownica, elf, brygada desantowa, lekarz, król a nawet Donald Trump. To był bardzo wesoły dzień, a dla odwiedzających miłe zaskoczenie.

Czytaj więcej...

 W dniu 30.03.2022 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości - Blok B Wynalazczość. Zespół Szkół Elektronicznych reprezentowali uczniowie w składzie: 1. Dawid Łabądź - klasa 3TM 2. Jakub Makowski - klasa 3M 3. Maciej Kępczyński - klasa 3TM. Nasza drużyna rywalizowała z uczniami z całego województwa mazowieckiego i odniosła sukces zajmując 1 miejsce drużynowo.

Czytaj więcej...