Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 9 grudnia odbyła się prezentacja produktów wykonanych przez uczniów klasy 1M i 1I w ramach międzynarodowego projektu ‘Innovate your dreams’, który oparty jest na metodzie STEAM. W trakcie przerw uczniowie zaprezentowali 9 innowacyjnych produktów, które samodzielnie zaprojektowali.

Uczestnicy międzynarodowego projektu stworzyli m. in. ,,Kremówki Papieskie im. Bohaterów Westerplatte’’, ,,Poligami’’- sposób na uśmiech, „Elektrotechnik Pass”-aplikacja, która rozwiązuje zadania z elektrotechniki, „Przenośny serwer na dane”, „Magiczny durszlak BMW” czy grę komputerową „World Trade Center”.

Uczniowie i nauczyciele oddali głosy na ich zdaniem najlepszy produkt. Oto wyniki głosowania:

I miejsce: „Poligami” – uśmiech za uśmiech. Uczniowie klasy 1M: Hanna Kołodziejczyk, Żaneta Matejek, Klaudiusz Zięba, Patryk Brzozowski.

II miejsce: ,,Kremówki Papieskie im. Bohaterów Westerplatte’’. Uczniowie klasy 1M: Seweryn Rola, Kacper Pietrzyk, Dawid Włoskowicz, Bartłomiej Krzyżanowski.

III miejsce: „Magiczny durszlak BMW”. Uczniowie klasy 1M: Kacper Jakubowski, Filip Rogoś, Patryk Niewiadomski, Michał Dorożyński.

Gratulujemy!!! Organizatorami wydarzenia są nauczycielki języka angielskiego: Kamila Płokita i Magdalena Dygała.

Już wkrótce będzie można oddać głos na najlepszą reklamę tych innowacyjnych produktów.