Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

28 listopada 2019 roku w ZSE odbył się Festiwal Filmowy dotyczący Międzynarodowego Konkursu Wideo organizowanego przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich w kraju i za granicą i polega na nakręceniu krótkiego filmu (maks. 3 min) w języku angielskim pt. „Dzień z życia uczniów/studentów z różnych krajów świata”.

Celem konkursu jest:

- wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata,

- zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej,

- zachęcenie młodzieży do wykorzystania urządzeń multimedialnych,

- promocja młodych talentów.

Młodzież naszej szkoły, wraz z nauczycielkami języka angielskiego, oceniała filmiki konkursowe nadesłane z różnych krajów, takich jak Argentyna, Nepal, Indonezja, Liban, Serbia, Czarnogóra, Ukraina oraz Polska.

Najwięcej głosów zdobył filmik ucznia klasy 2TI2 Patryka Stanisławskiego z elektronika oraz filmik uczniów szkoły średniej z Czarnogóry.

 

Oceniane filmy:

 

Mystery Skype Game - „Tajemnicza Rozmowa Skype”

W tym samym dniu, uczniowie klasy 1Ti1, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Dygały, uczestniczyli w projekcie pod tytułem: „Tajemnicza Rozmowa Skype”. Jest to zabawa z wykorzystaniem SKYPE, w której celem jest odgadnięcie z jakiego kraju pochodzą uczniowie z którymi prowadzona jest rozmowa. Uczniowie klasy 1Ti1 odgadli jako pierwsi kraj pochodzenia uczniów z Portugalii.

Tym wszystkim wydarzeniom, przysłuchiwał się redaktor Polskiego Radia Adam Bogoryja Zakrzewski. Jego obecność była związana ze zbieraniem materiału do cyklu reportaży, których motywem przewodnim będą wyjątkowe osoby w przestrzeni publicznej.

 

Zapraszamy do relacji fotograficznej z tych działań.