28 listopada 2019 roku w ZSE odbył się Festiwal Filmowy dotyczący Międzynarodowego Konkursu Wideo organizowanego przez Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich w kraju i za granicą i polega na nakręceniu krótkiego filmu (maks. 3 min) w języku angielskim pt. „Dzień z życia uczniów/studentów z różnych krajów świata”.

Celem konkursu jest:

- wyłonienie najbardziej oryginalnego filmu przedstawiającego typowy dzień uczniów lub studentów z różnych krajów świata,

- zachęcenie młodzieży do aktywności twórczej,

- zachęcenie młodzieży do wykorzystania urządzeń multimedialnych,

- promocja młodych talentów.

Młodzież naszej szkoły, wraz z nauczycielkami języka angielskiego, oceniała filmiki konkursowe nadesłane z różnych krajów, takich jak Argentyna, Nepal, Indonezja, Liban, Serbia, Czarnogóra, Ukraina oraz Polska.

Najwięcej głosów zdobył filmik ucznia klasy 2TI2 Patryka Stanisławskiego z elektronika oraz filmik uczniów szkoły średniej z Czarnogóry.

Oceniane filmy:

Mystery Skype Game - „Tajemnicza Rozmowa Skype”

W tym samym dniu, uczniowie klasy 1Ti1, pod opieką nauczycielki języka angielskiego Magdaleny Dygały, uczestniczyli w projekcie pod tytułem: „Tajemnicza Rozmowa Skype”. Jest to zabawa z wykorzystaniem SKYPE, w której celem jest odgadnięcie z jakiego kraju pochodzą uczniowie z którymi prowadzona jest rozmowa. Uczniowie klasy 1Ti1 odgadli jako pierwsi kraj pochodzenia uczniów z Portugalii.

Tym wszystkim wydarzeniom, przysłuchiwał się redaktor Polskiego Radia Adam Bogoryja Zakrzewski. Jego obecność była związana ze zbieraniem materiału do cyklu reportaży, których motywem przewodnim będą wyjątkowe osoby w przestrzeni publicznej.

Zapraszamy do relacji fotograficznej z tych działań.