Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 21.05.2019 r. w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbył się po raz pierwszy konkurs matematyczno-językowy „MATEMATYKA NA JĘZYKACH”. Młodzież ósmych klas szkół podstawowych i gimnazjów miała doskonałą możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w dwóch kategoriach językowych: angielskiej i niemieckiej. Pomimo wymagającej formuły konkursu, gdzie zostały połączone dwie trudne i ciekawe dyscypliny, uczestnicząca młodzież wykazała się wysokim poziomem wiedzy.

Wierzymy, że taka inicjatywa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społeczności oświatowej naszego regionu, jak również będzie dla uczniów dodatkową motywacją w podjęciu decyzji o wyborze dalszej edukacji.

W związku z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony zgłoszonych szkół, chcemy podziękować wszystkim opiekunom za wsparcie i motywowanie swoich podopiecznych.

Dziękujemy również naszym sponsorom:

- Alarm Cobra System,

- Wydawnictwu Nowa Era,

- Zipcom Radom,

- Aquapark Radom,

którzy wspierając takie inicjatywy przyczyniają się do rozwoju edukacji i integracji społeczności. Mamy nadzieje, że konkurs przypadł Państwu do gustu, dlatego oczekujemy opinii i uwag, które będą nas dopingować w realizacji przyszłych edycji. Korespondencje należy wysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Wyniki w kategorii języka angielskiego:

I miejsce: Jakub Szewczyk z NG w Zwoleniu

II miejsce: Miłosz Prusiński z PSP 14 w Radomiu

III miejsce: Kacper Marek z PSP 17 w Radomiu

Wyróżnienia: Jakub Berliński z PSP 14 w Radomiu oraz Julia Zawadzka z PSP 14 w Radomiu

 

Wyniki w kategorii języka niemieckiego:

I miejsce: Magdalena Stępień z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu

II miejsce: Katarzyna Skrzynecka z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu

III miejsce: Zuzanna Wilk z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu

 

Wyróżnienia: Patrycja Mosionek z Zespołu Szkół Muzycznych

Zapraszamy za rok

Zespół Organizacyjny Konkursu