Nauczycielu, pochwal od czasu do czasu….

Jakże klasycznie wybrzmiało w naszej szkole świętowanie Dnia Edukacji Narodowej, „Zaczynając od Bacha”, tym razem nie w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego, ale uczniowskiego kwartetu wokalnego przy wtórze instrumentów. Akademię poprowadzili – nie pierwszy już raz w tej roli – Andżelika Piątek i Albert Mikulski. Pan dyrektor Konrad Witkowski składając życzenia, podziękował za zaangażowanie wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom za ich te całkiem zwyczajne, jak i szczególne osiągnięcia.

 

Nie zabrakło głosu Samorządu Uczniowskiego, który prezentował Artur Puc, podkreślając istotę dobrych warunków współpracy uczniów i nauczycieli. W roli przedstawiciela Rady Rodziców głos zabrała pani Anna Tomaszek, zwracając uwagę na znaczenie bezpośredniego kontaktu na lekcji, co uczy młodzież ważnych interakcji. A że na lekcji „nie zawsze jest kolorowo”, mogliśmy przekonać się, oglądając prezentację sceniczną „rodem” z Gombrowicza, bo przecież nie zawsze uczniowie są doskonale przygotowani do lekcji, a dzisiejszy nauczyciel z dawnej pozy „bezkompromisowego” belfra – zdaniem uczniów – to już przeszłość. Ze sceny padły też słowa prośby o pochwałę, po której „ludziom rosną skrzydła u ramion”.

 

Przed południem na zaproszenie dyrekcji PSP 27 nasz zespół muzyczny wystąpił podczas pasowania pierwszaków na uczniów pierwszaków.  To nie wszystkie akcenty obchodzonego Dnia Edukacji Narodowej w czwartek szkołę odwiedziła delegacji firmy Imperial Tobacco składając na ręce dyrekcji kwiaty i życzenia.