Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Dnia 1 października 2015 klasa 2TI1 i 3Z udały się na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia rozpoczęliśmy naszą wędrówkę z Kuźnic. Mijając Kalatówki, gdzie otaczały nas nieziemskie widoki, udaliśmy się wprost na Sarnią Skałę. Jest to łagodna górka tuż u stóp Giewontu.

Drugiego dnia wyruszając z samego rana udaliśmy się na Dolinę Pięciu Stawów Polskich. Startowaliśmy z Palenicy Białczańskiej. Mijaliśmy malownicze wodogrzmoty Mickiewicza, lecz dopiero przy Wielkiej Siklawie (największy wodospad w Polsce) zrobiliśmy dłuższy przystanek, aby nacieszyć się pięknem natury. Po około 30 minutach przerwy wyruszyliśmy już do naszego głównego celu. Widok zapierał dech w piersiach, krystalicznie czysta woda, która odbijała na swojej tafli góry była widokiem tak niesamowitym, że każdy oniemiał. Równie niesamowite były potrawy w tamtejszym schronisku. Po około godzinnym przystanku w schronisku wróciliśmy na parking i udaliśmy się do pensjonatu. Wieczorem na rozluźnienie chętni mogli udać się na baseny termalne do Bukowiny Tatrzańskiej, natomiast ci, którzy nie byli zainteresowani- udali się na Krupówki.

Trzeci dzień, niestety ostatni, zakończyliśmy wędrówką przez Dolinę Chochołowską. Chętni mogli zostać w schronisku i czerpać dobra z natury w postaci pięknej pogody i świeżego powietrza, natomiast dla odważnych czekała wspinaczka na szczyt jakim był Grześ. Osoby, które czekały w schronisku mogły zjechać traktorkiem, a osoby wchodzące na Grzesia miały możliwość zjechania rowerem. Po dotarciu do autokaru wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.