EKO ELEKTRO to grupa nieformalna, którą tworzą uczniowie naszej szkoły: Zuzanna Michajluk, Krystyna Miącz i Piotr Wydra. W tym roku wzięli oni udział w konkursie na mikrodotację w ramach „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie”

Ich projekt pt. „Buki nad Potokiem” otrzymał dofinansowanie w kwocie 4.700,00zł, gdzie maksymalna kwota dotacji wynosiła 5.000,00zł. Projekt zakłada współpracę i integrację społeczności lokalnej na rzecz dobra wspólnego. „Buki nad Potokiem”.

W ramach projektu odbyły się już w naszej szkole bardzo ciekawe wykłady: „Grzyby polskich lasów”, o których opowiadała Pani Edyta Nowicka z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, pracownik tej samej instytucji Pan Jerzy Zawadzki podzielił się swoją pasją dotyczącą gatunków i życia ptaków. Gościliśmy również fotografa, filmowca i autora wielu książek przyrodniczych Pana Sławomira Wąsika, który mówił o życiu wilków i realizacji filmów przyrodniczych.

Sporym wyzwaniem była budowa drewnianych ławek, których powstało 5 i będziemy mogli je wykorzystać do zaaranżowania miejsca do wypoczynku czy spotkań.

Cały czas trwa zbiórka makulatury i plastikowych butelek PET, za które otrzymamy sadzonki drzew. Natomiast uwieńczeniem całego projektu jest sadzenie tytułowych buków a tak naprawdę sadzonek różnych drzew. Akcja ta została zaplanowana na dzień 27 października (piątek). Z okazji jubileuszu 50-cio lecia powstania Zespołu Szkół Elektronicznych im. Bohaterów Westerplatte, posadziliśmy właśnie tyle drzew na terenie naszej szkoły. Pozostałe drzewa zostaną posadzone w wyznaczonych miejscach na osiedlu Nad Potokiem.

Pogoda nie była dla nas łaskawa, mimo to nie zrezygnowaliśmy z zamiaru sadzenia drzew. Na szczęście desz ustał i mogliśmy dokończyć pracę której zwieńczeniem był PIKNIK EKOLOGICZNY.

Zapraszamy do fotorelacji z całej akcji.

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Wspiera zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.