Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 28.05 - 31.05.2017 uczniowie klas 3ti1 oraz 3ti2 brali udzial  wycieczce szkolnej w Tatry.

Po przyjeździe do Zakopanego, spotkaliśmy się z przewodnikiem tatrzańskim - panią Lilianą Kunc na parkingu w Toporowa Cyrhla przy początku szlaków zielonego i czerwonego. Szlakiem zielonym udaliśmy się w kierunku Wielkiego Kopieńca po drodze przechodząc przez Halę Kopieniec i Polanę Kopieniec.

Ze szczytu Mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Zakopanego, okolicznych miejscowości oraz Tatr Zachodnich.

Następnie szlakiem zielonym, od Olczyskiej Polany szlakiem żółtym, a od Nosalowej Przełęczy znów szlakiem zielonym udaliśmy się na Nosal.

Z Nosalu szlakiem zielonym zeszliśmy do Kuźnickiej Polany.

Dzień drugi rozpoczeliśmy od spotkania z naszą panią Przewodnik w ośrodku Stachoń, następnie udaliśmy się busami do Kuźnic.

Celem tego dnia było dotarcie do Czarnego Stawu Gąsienicowego.

Udaliśmy się szlakiem żółtym Doliną Jaworzynyki na Przełęcz Między Kopami a następnie  szlakiem niebieskim do schroniska PTTK Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Po dłużym odpoczynku wruszyliśmy szlakiem niebieskim nad Czarny Staw Gąsienicowy.

Czarny Staw Gąsienicowy jest największym stawem Doliny Gąsienicowej, ma powierzchnię prawie 18 ha, a jego maksymalna głębokość sięga 51 metrów. Nazwa stawu pochodzi od sinicy, która masowo występuje na głębokości 1 metra i zabarwia wodę ciemnym nalotem. Mimo to, w słońcu woda i tak przybiera zielono-niebieskie barwy, a przejrzystość sięga 12 metrów.

W drogę powrotną udaliśmy się szlakiem od Przełęczy między Kopami przez Boczań do Kuźnic.

Trzeci dzień to odkrycie dla nas mniej używanych szlaków w Tatrach Zachodnich.

Od Kir udaliśmy się szlakiem zielonym do Polany Biały Potok, następnię szlakiem żółtym przez Dolinę Lejową, Niżnią Kominiarską Polanę, Dolinę Kocieliską na Halę Stoły.

Hala stanowiła kiedyś centrum dużej hali pasterskiej. Pozostałością po tamtych czasach jest jeden z najlepiej zachowanych w Tatrach kompleks szałasów, które dzięki wysiłkom miłośników zabytków z Zakopanego są co jakiś czas restaurowane. Z hali roztacza się przepiękna panorama obejmująca między innymi: Dolinę Kościeliską, masyw Czerwonych Wierchów, Giewont i Smreczyński Wierch.

Z Hali Stoły udaliśmy się w drogę powrotną przez Przysłop Miętusi do Gronika.

Ostatni dzień wycieczki to wyjazd do Niedzicy gdzie zwidzaliśmy zaporę oraz znajdującą się tam elektrownię wodną.

Zapora w Niedzicy jest najwyższą w Polsce zaporą ziemną z centralnym uszczelnieniem glinowym. Wysokość zapory: 56 m, długość: 404 m.

Zwiedzanie obejmowało wewnętrzny balkon widokowy, halę maszyn, halę generatorów, galerię kontrolno-pomiarową i koronę zapory głównej oraz poziom technologiczny elektrowni (poziom pokrywy turbiny) lub zamiennie wejście na taras widokowy na Jezioro Sromowieckie (poziom suwnicy wody dolnej).

I to był niestety ostatni punkt naszej bardzo udanej wycieczki.