Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Nabór nauczycieli do projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej "Profesjonalny nauczyciel - fachowe kadry"

W związku z przystąpieniem naszej szkoły do projektu "Profesjonalny nauczyciel - fachowe kadry" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - poddziałanie 10.3 Doskonalenie zawodowe, zapraszamy zainteresowanych projektem nauczycieli do zgłaszania w nim swojego uczestnictwa. Nabór uczestników przeprowadzony będzie w terminie od 5 do 12 września 2016 r. Wsparcie obejmie działania wynikające z potrzeb szkół lub placówek systemu oświaty oraz wymogów rynku pracy, w szczególności kursy lub szkolenia doskonalące dla nauczycieli; praktyki lub staże w instytucjach z otoczenia społeczno - gospodarczego szkół, w tym przede wszystkim w przedsiębiorstwach, studia podyplomowe; budowanie i moderowanie sieci współpracy i samokształcenia; programy walidacji i certyfikacji wiedzy, umiejętności i kompetencji niezbędnych w pracy dydaktycznej.

Termin realizacji projektu 01.08.2016 r. do 28.02.2018 r.

Wiecej informacji znajduje się pod odnośnikiem: http://www.sip.umradom.pl/ oraz w "Regulamin projektu": Dodatkowe informacje można uzyskać u p. Sławka Sokołowskiego

Regulamin projektu

 

                                     „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”                        

 

realizowanego przez Gminę Miasta Radomia

 

w ramach Osi Priorytetowej X, Działania 10.3 Poddziałania 10.3.1

 

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

 

 

Realizator: Biuro ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE Urzędu Miejskiego w Radomiu

 

 

Niniejszy Regulamin określa:

 

I. Charakterystykę projektu

 

II. Kryteria uczestnictwa w projekcie                                                                             

 

III. Procedury rekrutacyjne

 

IV. Opis form wsparcia

 

V. Warunki uczestnictwa i rezygnacji z udziału w projekcie

 

VI. Inne postanowienia

 

Ilekroć w poniższym regulaminie będzie mowa o:

 

q  Projekcie – należy przez to rozumieć projekt pn. ”Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”,

 

q  Biurze Projektu  – należy przez to rozumieć Biuro Projektu ” Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry ” mieszczące się w Biurze ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, 26-600 Radom.

 

q  Kandydacie – należy przez to rozumieć osobę ubiegającą się o uczestnictwo w projekcie ”Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”,

 

q  Uczestniku projektu – należy przez to rozumieć kandydata, który zakwalifikował się do projektu,

 

q  Realizator projektu – należy przez to rozumieć Gminę Miasta Radomia.

 

 

I       CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU

 

1)     Projekt „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry” realizowany jest przez Gminę Miasta Radomia. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

2)     Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu niezbędnych dla realizacji kształcenia adekwatnego do potrzeb gospodarki i rynku pracy.

 

3)     Okres realizacji projektu: 01.08.2016 r. do 28.02.2018 r.

 

4)     W ramach projektu zaplanowano jest realizacja następujących form wsparcia:

 

a)     studia podyplomowe dla nauczycieli

 

b)    kursy dla nauczycieli szkół zawodowych

 

c)     praktyki nauczycieli u pracodawcy.

 

 

II      KRYTERIA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

 

1)     Do projektu mogą przystąpić osoby spełniające na dzień rekrutacji następujące kryteria:

 

a)     osoba, która jest nauczycielem kształcenia zawodowego lub/i instruktorem praktycznej nauki zawodu,

 

b)    osoba posiadająca status nauczyciela szkoły: Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej (ZSAiGŻ) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Uniwersyteckiej 6 oraz Zespołu Szkół Elektronicznych (ZSE) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Sadkowskiej 19 oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich (ZSSiH) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Armii Ludowej 1 oraz Zespołu Szkół Budowlanych (ZSB) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Kościuszki 7.

 

c)     samodzielnie, z własnej inicjatywy jest zainteresowana udziałem w wymienionych formach wsparcia.

 

2)     Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie podpisanych dokumentów wymienionych poniżej:

 

a)     formularz zgłoszeniowy (zał. nr 1),

 

b)    deklaracja uczestnictwa w projekcie (zał. nr 2),

 

c)     deklaracja przystąpienia do egzaminu (zał. nr 3),

 

d)    oświadczenie uczestnika projektu (zał. nr 4),

 

e)     umowa uczestnictwa w kursie (zał. nr 5),

 

f)     umowa uczestnictwa w studiach (zał. nr 6).

 

Powyższe dokumenty muszą zostać podpisane przez uczestnika projektu.

 

3)     Warunki szczegółowe udziału w projekcie:

 

a)     nabór będzie prowadzony przez Komisję rekrutacyjną,

 

b)    wypełnione dokumenty można składać w Zespole Szkół Agrotechnicznych, Gospodarki Żywnościowej w  Radomiu, Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu, Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu,

 

c)     osoby, które będą zgłaszać się do udziału w projekcie będą kwalifikowane przez Komisję rekrutacyjną w składzie: dyrektor bądź jeden z wicedyrektorów szkoły, Kierownik Biura ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE oraz minimum jeden nauczyciel pracujący w szkole uczestniczącej w Projekcie (skład komisji zostanie powołany Zarządzeniem szkolnym).

 

4)     Szczegółowe kryteria kwalifikacyjne obejmują:

 

a)     forma wsparcia ma być powiązana co najmniej z jednym z zawodów uczonych przez uczestnika projektu: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska, technik teleinformatyk, technik informatyk, technik elektronik, kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych,

 

b)    miejsce zamieszkania uczestnika musi być na terenie województwa mazowieckiego.

 

5)     Na podstawie przeprowadzonej procedury rekrutacji będą tworzone listy podstawowe, a w przypadku większej liczby chętnych listy rezerwowe.

 

6)     Osoba z listy rezerwowej może zostać zakwalifikowana na listę podstawową w przypadku rezygnacji (przed rozpoczęciem studiów/kursów) z udziału w Projekcie uczestnika zakwalifikowanego na listę podstawową (za rezygnację uznaje się złożenie przez uczestnika pisemnej rezygnacji z udziału w Projekcie w Biurze Projektu bądź w placówce edukacyjnej, w której uczestnik pracuje).

 

7)     Rekrutacja będzie trwała od 05.09.2016 do 12.09.2016, jednakże, w uzasadnionych przypadkach (np. rezygnacja uczestników), przewiduje się możliwość dodatkowej rekrutacji do Projektu w późniejszym terminie w okresie realizacji Projektu przy zachowaniu procedur określonych niniejszym regulaminem. Rekrutacja uczestników Projektu odbędzie się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w  Radomiu, Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu, Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

 

8)     Każdy uczestnik może wziąć udział w kilku formach wsparcia.

 

9)     Udział uczestników w projekcie jest bezpłatny, koszty jego organizacji pokrywane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz ze środków własnych gminy.

 

 

III.           PROCEDURY REKRUTACYJNE

 

1)     Kwalifikację kandydatów będzie prowadzić Komisja rekrutacyjna w składzie: dyrektor bądź jeden z wicedyrektorów, Kierownik Biura ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE oraz minimum jeden nauczyciel pracujący w szkole uczestniczącej w projekcie (skład komisji zostanie powołany Zarządzeniem szkolnym).

 

2)     Przyjęcie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem kandydata do udziału w projekcie.

 

3)     W przypadku większej liczby chętnych osób dla każdej formy wsparcia powstanie dodatkowa lista rezerwowa uczestników.

 

4)     W przypadku rezygnacji lub niedopełnienia wymogów formalnych przez osoby zakwalifikowane na ich miejsce wprowadzone zostaną osoby z listy rezerwowej (dotyczy zmian przed rozpoczęciem studiów i kursów).

 

5)     Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną powiadomione poprzez wywieszenie w każdej szkole na tablicy ogłoszeń (lub umieszczenie na stronie internetowej szkoły) listy uczestników, podpisanej przez Komisję rekrutacyjną, zakwalifikowanych do poszczególnych form wsparcia.

 

6)     Uczestnik potwierdza, że dane osobowe podane przez niego w formularzu zgłoszeniowym są prawdziwe i zobowiązuje się do bezzwłocznego informowania Biura Projektu o każdej ich zmianie.

 

7)     Niezłożenie i niewypełnienie powyższych dokumentów w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z brakiem możliwości udziału we wsparciu oferowanym w ramach projektu.

 

8)     Komisja rekrutacyjna dokona ostatecznego zatwierdzenia listy uczestników w oparciu o następujące kryteria:

 

a)     kompletne i poprawnie wypełnione wszystkie dokumenty rekrutacyjne;

 

b)    spełnienie warunków formalnych i szczegółowych wymienionych w regulaminie;

 

c)     limit miejsc na poszczególne formy wsparcia.

 

9)     Z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego sporządzany jest protokół potwierdzający zakwalifikowanie nauczyciela do projektu.

 

10)  Terminy składania dokumentów rekrutacyjnych na poszczególne rodzaje studiów i kursów oraz terminy ich realizacji będą publikowane na stronie internetowej www.sip.umradom.pl

 

11)  Informacje zawarte w dokumentach rekrutacyjnych wykorzystywane będą wyłącznie dla celów realizacji projektu pn. „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry” - na potrzeby: procesu rekrutacji, monitoringu, sprawozdawczości i ewaluacji oraz na potrzeby ewidencji.

 

12)  Realizator projektu zapewnia poufność otrzymanych informacji i danych osobowych, zgodnie
z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 922,
z późn zm.).

 

 

IV.       OPIS FORM WSPARCIA

 

W ramach projektu będzie realizowane wsparcie z zakresu wymienionego w pkt. I. 4):

 

1)     Studia podyplomowe dla nauczycieli:

 

a)     Agrotronika – 5 nauczycieli z ZSAiGŻ

 

b)    Zarządzanie sieciami komputerowymi i bezpieczeństwem informacji -  2 nauczycieli z ZSE

 

c)     Inżynieria Środowiska – 3 nauczycieli z ZSB

 

2)     Kursy dla nauczycieli:

 

a)     Kurs instalatorów fotowoltaiki –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

 

b)    Kurs instalatorów kolektorów słonecznych – 2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

 

c)     Kurs instalatorów pomp ciepła –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

 

d)    Kurs dla instalatorów kotłów na biomasę –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

 

e)     Kurs Projektowanie ogrodów przydomowych –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

 

f)     Kurs Komputerowe wspomaganie projektowania architektury krajobrazu – 2 nauczycieli
z ZSAiGŻ,

 

g)    Kurs Projektowanie i symulacja układów pneumatyki i elektropneumatyki – 3 nauczycieli
z ZSE,

 

h)     Kurs z zakresu podstaw administracji sieci opartych na routerach i punktach dostępowych –   2 nauczycieli z ZSE,

 

i)      Kurs z zakresu implementacji zaawansowanego trasowania w małych i średnich sieciach LAN –  2 nauczycieli z ZSE,

 

j)      Kurs Barista – 3 nauczycieli z ZSSiH

 

3)     W ramach udziału w studiach podyplomowych nauczyciele otrzymają zwrot kosztów dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania w czasie odbywania studiów.

 

4)     W ramach udziału w kursach w pkt. 2) a), b), c), d), oraz g) nauczyciele otrzymają zwrot kosztów dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania (do kwoty określonej w umowie z uczestnikiem wsparcia) w czasie odbywania kursów. W pozostałych przypadkach nauczyciele otrzymają zwrot kosztów wyżywienia (do kwoty określonej w umowie z uczestnikiem wsparcia).

 

5)     W ramach kursu Barista odbędą się zajęcia z teorii oraz praktyka u pracodawcy wraz
z zapewnieniem opiekuna praktyk (w kawiarni oraz w palarni kawy).

 

6)     Projekt przewiduje 20 uczestników:

 

a) 9 uczestników z ZSAiGŻ: 5 - w studiach i 4 - w kursach,

 

b) 5 uczestników z ZSE: 2 - w studiach i 5 - w kursach (2 uczestników studiów będzie uczestniczyć również w 2 kursach),

 

c) 3 uczestników z ZSB: 3 - w studiach,

 

d) 3 uczestników z ZSSiH: 3 - w kursie z praktyką.

 

 

Udział w wymienionych formach wsparcia:

 

1)     Każdy z uczestników projektu zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w wybranych przez siebie formach wsparcia. Osoba biorąca udział w studiach podyplomowych oraz kursach będzie potwierdzać każdorazowo swoją obecność na liście obecności. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

 

2)     W celu uzyskania zwrotu kosztów dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia Uczestnik zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o korzystaniu z ww. wraz ze wskazaniem dni,
w których z takiego wsparcia skorzystano. Do oświadczenia dołączyć należy dowód zakupu usługi.

 

3)     Uczestnik zobowiązany jest do wypełniania ankiet ewaluacyjnych (oceniających poziom wsparcia).

 

4)     Uczestnik zobowiązany jest do przystąpienia do egzaminów potwierdzających uzyskane kwalifikacje lub nabyte kompetencje w zawodzie.

 

 

V.     WARUNKI UCZESTNICTWA I REZYGNACJI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE

 

  1. Uczestnik projektu zobowiązany jest do:

 

a)     przestrzegania niniejszego Regulaminu oraz podpisanej z nim umowy/ umów,

 

b)    regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w formach wsparcia w terminach i miejscach wyznaczonych przez realizatora,

 

c)     każdorazowego potwierdzania swojej obecności na zajęciach poprzez złożenie podpisu na przedkładanej liście,

 

d)    rzetelnego przygotowania się do zajęć,

 

e)     przystąpienia do egzaminu potwierdzającego nabyte kompetencje lub uzyskane kwalifikacje w zawodzie,

 

f)     wypełniania ankiet związanych z realizacją projektu i monitoringiem jego późniejszych rezultatów w czasie trwania projektu oraz po jego zakończeniu.

 

  1. Organizator projektu dokonuje wykreślenia z listy uczestników projektu osoby, która złożyła nieodpowiadające prawdzie oświadczenie lub z nieuzasadnionych powodów zrezygnowała z uczestnictwa w projekcie.

 

 

VI. INNE POSTANOWIENIA

 

1)     Realizator projektu zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

 

2)     O wszelkich zmianach niniejszego Regulaminu Realizator powiadomi uczestników poprzez wywieszenie jego aktualnej wersji na szkolnej tablicy ogłoszeń (lub umieszczenie na stronie internetowej szkoły).

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego podpisania.

Regulamin projektu

                                     „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”                        

realizowanego przez Gminę Miasta Radomia

w ramach Osi Priorytetowej X, Działania 10.3 Poddziałania 10.3.1

Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020

Realizator: Biuro ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE Urzędu Miejskiego w Radomiu

Niniejszy Regulamin określa:

I. Charakterystykę projektu

II. Kryteria uczestnictwa w projekcie                                                                             

III. Procedury rekrutacyjne

IV. Opis form wsparcia

V. Warunki uczestnictwa i rezygnacji z udziału w projekcie

VI. Inne postanowienia

Ilekroć w poniższym regulaminie będzie mowa o:

q  Projekcie – należy przez to rozumieć projekt pn. ”Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”,

q  Biurze Projektu  – należy przez to rozumieć Biuro Projektu ” Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry ” mieszczące się w Biurze ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE Urzędu Miejskiego w Radomiu, ul. Żeromskiego 53, 26-600 Radom.

q  Kandydacie – należy przez to rozumieć osobę ubiegającą się o uczestnictwo w projekcie ”Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry”,

q  Uczestniku projektu – należy przez to rozumieć kandydata, który zakwalifikował się do projektu,

q  Realizator projektu – należy przez to rozumieć Gminę Miasta Radomia.

I       CHARAKTERYSTYKA PROJEKTU

1)     Projekt „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry” realizowany jest przez Gminę Miasta Radomia. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2)     Celem projektu jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu niezbędnych dla realizacji kształcenia adekwatnego do potrzeb gospodarki i rynku pracy.

3)     Okres realizacji projektu: 01.08.2016 r. do 28.02.2018 r.

4)     W ramach projektu zaplanowano jest realizacja następujących form wsparcia:

a)     studia podyplomowe dla nauczycieli

b)    kursy dla nauczycieli szkół zawodowych

c)     praktyki nauczycieli u pracodawcy.

II      KRYTERIA UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

1)     Do projektu mogą przystąpić osoby spełniające na dzień rekrutacji następujące kryteria:

a)     osoba, która jest nauczycielem kształcenia zawodowego lub/i instruktorem praktycznej nauki zawodu,

b)    osoba posiadająca status nauczyciela szkoły: Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej (ZSAiGŻ) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Uniwersyteckiej 6 oraz Zespołu Szkół Elektronicznych (ZSE) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Sadkowskiej 19 oraz Zespołu Szkół Spożywczych i Hotelarskich (ZSSiH) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Armii Ludowej 1 oraz Zespołu Szkół Budowlanych (ZSB) mieszczącej się w Radomiu przy ul. Kościuszki 7.

c)     samodzielnie, z własnej inicjatywy jest zainteresowana udziałem w wymienionych formach wsparcia.

2)     Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie podpisanych dokumentów wymienionych poniżej:

a)     formularz zgłoszeniowy (zał. nr 1),

b)    deklaracja uczestnictwa w projekcie (zał. nr 2),

c)     deklaracja przystąpienia do egzaminu (zał. nr 3),

d)    oświadczenie uczestnika projektu (zał. nr 4),

e)     umowa uczestnictwa w kursie (zał. nr 5),

f)     umowa uczestnictwa w studiach (zał. nr 6).

Powyższe dokumenty muszą zostać podpisane przez uczestnika projektu.

3)     Warunki szczegółowe udziału w projekcie:

a)     nabór będzie prowadzony przez Komisję rekrutacyjną,

b)    wypełnione dokumenty można składać w Zespole Szkół Agrotechnicznych, Gospodarki Żywnościowej w  Radomiu, Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu, Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu,

c)     osoby, które będą zgłaszać się do udziału w projekcie będą kwalifikowane przez Komisję rekrutacyjną w składzie: dyrektor bądź jeden z wicedyrektorów szkoły, Kierownik Biura ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE oraz minimum jeden nauczyciel pracujący w szkole uczestniczącej w Projekcie (skład komisji zostanie powołany Zarządzeniem szkolnym).

4)     Szczegółowe kryteria kwalifikacyjne obejmują:

a)     forma wsparcia ma być powiązana co najmniej z jednym z zawodów uczonych przez uczestnika projektu: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik architektury krajobrazu, technik ochrony środowiska, technik teleinformatyk, technik informatyk, technik elektronik, kelner, technik żywienia i usług gastronomicznych,

b)    miejsce zamieszkania uczestnika musi być na terenie województwa mazowieckiego.

5)     Na podstawie przeprowadzonej procedury rekrutacji będą tworzone listy podstawowe, a w przypadku większej liczby chętnych listy rezerwowe.

6)     Osoba z listy rezerwowej może zostać zakwalifikowana na listę podstawową w przypadku rezygnacji (przed rozpoczęciem studiów/kursów) z udziału w Projekcie uczestnika zakwalifikowanego na listę podstawową (za rezygnację uznaje się złożenie przez uczestnika pisemnej rezygnacji z udziału w Projekcie w Biurze Projektu bądź w placówce edukacyjnej, w której uczestnik pracuje).

7)     Rekrutacja będzie trwała od 05.09.2016 do 12.09.2016, jednakże, w uzasadnionych przypadkach (np. rezygnacja uczestników), przewiduje się możliwość dodatkowej rekrutacji do Projektu w późniejszym terminie w okresie realizacji Projektu przy zachowaniu procedur określonych niniejszym regulaminem. Rekrutacja uczestników Projektu odbędzie się w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w  Radomiu, Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu, Zespole Szkół Spożywczych i Hotelarskich w Radomiu oraz Zespole Szkół Budowlanych w Radomiu.

8)     Każdy uczestnik może wziąć udział w kilku formach wsparcia.

9)     Udział uczestników w projekcie jest bezpłatny, koszty jego organizacji pokrywane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz ze środków własnych gminy.

III.           PROCEDURY REKRUTACYJNE

1)     Kwalifikację kandydatów będzie prowadzić Komisja rekrutacyjna w składzie: dyrektor bądź jeden z wicedyrektorów, Kierownik Biura ds. systemów i projektów oświatowych współfinansowanych przez UE oraz minimum jeden nauczyciel pracujący w szkole uczestniczącej w projekcie (skład komisji zostanie powołany Zarządzeniem szkolnym).

2)     Przyjęcie zgłoszenia nie jest równoznaczne z zakwalifikowaniem kandydata do udziału w projekcie.

3)     W przypadku większej liczby chętnych osób dla każdej formy wsparcia powstanie dodatkowa lista rezerwowa uczestników.

4)     W przypadku rezygnacji lub niedopełnienia wymogów formalnych przez osoby zakwalifikowane na ich miejsce wprowadzone zostaną osoby z listy rezerwowej (dotyczy zmian przed rozpoczęciem studiów i kursów).

5)     Osoby, które zostaną zakwalifikowane do udziału w projekcie zostaną powiadomione poprzez wywieszenie w każdej szkole na tablicy ogłoszeń (lub umieszczenie na stronie internetowej szkoły) listy uczestników, podpisanej przez Komisję rekrutacyjną, zakwalifikowanych do poszczególnych form wsparcia.

6)     Uczestnik potwierdza, że dane osobowe podane przez niego w formularzu zgłoszeniowym są prawdziwe i zobowiązuje się do bezzwłocznego informowania Biura Projektu o każdej ich zmianie.

7)     Niezłożenie i niewypełnienie powyższych dokumentów w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z brakiem możliwości udziału we wsparciu oferowanym w ramach projektu.

8)     Komisja rekrutacyjna dokona ostatecznego zatwierdzenia listy uczestników w oparciu o następujące kryteria:

a)     kompletne i poprawnie wypełnione wszystkie dokumenty rekrutacyjne;

b)    spełnienie warunków formalnych i szczegółowych wymienionych w regulaminie;

c)     limit miejsc na poszczególne formy wsparcia.

9)     Z przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego sporządzany jest protokół potwierdzający zakwalifikowanie nauczyciela do projektu.

10)  Terminy składania dokumentów rekrutacyjnych na poszczególne rodzaje studiów i kursów oraz terminy ich realizacji będą publikowane na stronie internetowej www.sip.umradom.pl

11)  Informacje zawarte w dokumentach rekrutacyjnych wykorzystywane będą wyłącznie dla celów realizacji projektu pn. „Profesjonalny nauczyciel – fachowe kadry” - na potrzeby: procesu rekrutacji, monitoringu, sprawozdawczości i ewaluacji oraz na potrzeby ewidencji.

12)  Realizator projektu zapewnia poufność otrzymanych informacji i danych osobowych, zgodnie
z Ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz. U. z 2016 r. poz. 922,
z późn zm.).

IV.       OPIS FORM WSPARCIA

W ramach projektu będzie realizowane wsparcie z zakresu wymienionego w pkt. I. 4):

1)     Studia podyplomowe dla nauczycieli:

a)     Agrotronika – 5 nauczycieli z ZSAiGŻ

b)    Zarządzanie sieciami komputerowymi i bezpieczeństwem informacji -  2 nauczycieli z ZSE

c)     Inżynieria Środowiska – 3 nauczycieli z ZSB

2)     Kursy dla nauczycieli:

a)     Kurs instalatorów fotowoltaiki –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

b)    Kurs instalatorów kolektorów słonecznych – 2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

c)     Kurs instalatorów pomp ciepła –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

d)    Kurs dla instalatorów kotłów na biomasę –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

e)     Kurs Projektowanie ogrodów przydomowych –  2 nauczycieli z ZSAiGŻ,

f)     Kurs Komputerowe wspomaganie projektowania architektury krajobrazu – 2 nauczycieli
z ZSAiGŻ,

g)    Kurs Projektowanie i symulacja układów pneumatyki i elektropneumatyki – 3 nauczycieli
z ZSE,

h)     Kurs z zakresu podstaw administracji sieci opartych na routerach i punktach dostępowych –   2 nauczycieli z ZSE,

i)      Kurs z zakresu implementacji zaawansowanego trasowania w małych i średnich sieciach LAN –  2 nauczycieli z ZSE,

j)      Kurs Barista – 3 nauczycieli z ZSSiH

3)     W ramach udziału w studiach podyplomowych nauczyciele otrzymają zwrot kosztów dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania w czasie odbywania studiów.

4)     W ramach udziału w kursach w pkt. 2) a), b), c), d), oraz g) nauczyciele otrzymają zwrot kosztów dojazdu, wyżywienia i zakwaterowania (do kwoty określonej w umowie z uczestnikiem wsparcia) w czasie odbywania kursów. W pozostałych przypadkach nauczyciele otrzymają zwrot kosztów wyżywienia (do kwoty określonej w umowie z uczestnikiem wsparcia).

5)     W ramach kursu Barista odbędą się zajęcia z teorii oraz praktyka u pracodawcy wraz
z zapewnieniem opiekuna praktyk (w kawiarni oraz w palarni kawy).

6)     Projekt przewiduje 20 uczestników:

a) 9 uczestników z ZSAiGŻ: 5 - w studiach i 4 - w kursach,

b) 5 uczestników z ZSE: 2 - w studiach i 5 - w kursach (2 uczestników studiów będzie uczestniczyć również w 2 kursach),

c) 3 uczestników z ZSB: 3 - w studiach,

d) 3 uczestników z ZSSiH: 3 - w kursie z praktyką.

Udział w wymienionych formach wsparcia:

1)     Każdy z uczestników projektu zobowiązany jest do aktywnego uczestnictwa w wybranych przez siebie formach wsparcia. Osoba biorąca udział w studiach podyplomowych oraz kursach będzie potwierdzać każdorazowo swoją obecność na liście obecności. Zajęcia odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

2)     W celu uzyskania zwrotu kosztów dojazdu, zakwaterowania oraz wyżywienia Uczestnik zobowiązany jest do złożenia oświadczenia o korzystaniu z ww. wraz ze wskazaniem dni,
w których z takiego wsparcia skorzystano. Do oświadczenia dołączyć należy dowód zakupu usługi.

3)     Uczestnik zobowiązany jest do wypełniania ankiet ewaluacyjnych (oceniających poziom wsparcia).

4)     Uczestnik zobowiązany jest do przystąpienia do egzaminów potwierdzających uzyskane kwalifikacje lub nabyte kompetencje w zawodzie.

V.     WARUNKI UCZESTNICTWA I REZYGNACJI Z UDZIAŁU W PROJEKCIE

  1. Uczestnik projektu zobowiązany jest do:

a)     przestrzegania niniejszego Regulaminu oraz podpisanej z nim umowy/ umów,

b)    regularnego, punktualnego i aktywnego uczestnictwa w formach wsparcia w terminach i miejscach wyznaczonych przez realizatora,

c)     każdorazowego potwierdzania swojej obecności na zajęciach poprzez złożenie podpisu na przedkładanej liście,

d)    rzetelnego przygotowania się do zajęć,

e)     przystąpienia do egzaminu potwierdzającego nabyte kompetencje lub uzyskane kwalifikacje w zawodzie,

f)     wypełniania ankiet związanych z realizacją projektu i monitoringiem jego późniejszych rezultatów w czasie trwania projektu oraz po jego zakończeniu.

  1. Organizator projektu dokonuje wykreślenia z listy uczestników projektu osoby, która złożyła nieodpowiadające prawdzie oświadczenie lub z nieuzasadnionych powodów zrezygnowała z uczestnictwa w projekcie.

VI. INNE POSTANOWIENIA

1)     Realizator projektu zastrzega sobie prawo do zmian w niniejszym regulaminie.

2)     O wszelkich zmianach niniejszego Regulaminu Realizator powiadomi uczestników poprzez wywieszenie jego aktualnej wersji na szkolnej tablicy ogłoszeń (lub umieszczenie na stronie internetowej szkoły).

Niniejszy Regulamin wchodzi w życie z dniem jego podpisania.