Z dumą prezentujemy matematyczne sukcesy naszych uczniów w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach. Pierwsza olimpiada z jaką w tym roku zmierzyli się nasi uczniowie to Olimpiada Lingwistyki Matematycznej, w której pod opieką pani Anny Wieczorek i pana Kacpra Kęski, wystartowaliśmy po raz pierwszy i od razu z sukcesem, ponieważ dwóch uczniów: Karol Rybski z klasy 5P i Ryszard Budzisz z klasy 5E dostali się do kolejnego etapu. Jeśli chłopakom uda się awansować do finału, będą mogli wywalczyć indeksy na kilka najlepszych uczelni w Polsce.

W kolejne szranki stanęli uczniowie ubiegający się o Diamentowy Indeks AGH. W tym roku reprezentantów naszej szkoły w drugim etapie było aż 14: Aleksandra Podkowa, Maciej Sulima, Karol Rybski, Piotr Czyżyk, Kacper Kustra, Łukasz Krzemiński, Kacper Poneta z klasy 5P; Paweł Lutek, Adam Bojek, Maciej Kowalczyk z klasy 5I oraz Maciej Krzosek, Adam Wojtkiewicz, Adam Golus, Dawid Podsiadło z klasy 4M. Czekamy na wyniki! Merytorycznego wsparcia w matematycznych potyczkach udzielali uczniom nauczyciele: pani Małgorzata Szczepańska, pani Anna Wieczorek oraz pan Kacper Kęska.

Swoich sił w najtrudniejszej Olimpiadzie Matematycznej w Polsce postanowił spróbować Maciej Krzosek z klasy 4M wspierany przez panią Annę Wieczorek. Maciej gładko przeszedł I etap i w piątek, tj. 9 lutego 2024 r., wziął udział w kolejnym etapie olimpiady. Jeśli awanuje do finału, automatycznie uzyska wynik 100% z matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym.

Dużym sukcesem młodzieży jest awans do finału w konkursie Matematyka w Technice dla Technika, w którym znalazło się aż 3 uczniów naszej szkoły: Maciej Popławski z klasy 5P, Maciej Krzosek z klasy 4M oraz Cezary Rębiś z klasy 4P1. Odpowiedzialni za przygotowanie uczniów w tym konkursie byli: pani Julia Marszałek oraz pan Kacper Kęska. Nagrodą główną jest indeks na Politechnikę Lubelską. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki!

Wszystkim opiekunom i wychowawcom chcielibyśmy podziękować za wyrozumiałość, a samym uczestnikom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w realizacji kolejnych wyzwań.