Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Z przyjemnością przekazujemy, że Święty Mikołaj był bardzo zadowolony z Mikołajków w Elektroniku. Szczególnie uradowała go forma zajęć, jakie przygotowali nauczyciele wraz z uczniami oraz pomysłowe ubiory. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów. Bardzo dużym wzięciem cieszyły się wszystkie konkurencje w sumie było 575 uczestników.

Mikołaj zaskoczony był zdolnościami manualnymi uczniów przy składaniu origami, tangramów, kostce rubika i informatycznymi w omnibusie sieciowym. Z ciekawością przyglądał się zmaganiom z nanogramami i sudoku. Nie spodziewał się, że w szkole spotka tak utalentowaną i zdolną młodzież.

Nauka przez zabawę tak bardzo go ucieszyła, że będzie pamiętał to wydarzenie przez cały rok, a adres Sadkowska 19 zapisał do swoich ulubionych miejsc w mikołajowym telefonie.

Mamy nadzieję, że odwiedzi nas ponownie za rok. Oczywiście, jak będziemy grzeczni ;) Organizatorzy Małgorzata Szczepańska, Katarzyna Puchalska, Kacper Kęska, Paweł Wach, Jarosław Kalbarczyk gratulują uczestnikom zaangażowania. Mamy nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni i z zapałem podejdą do podobnych inicjatyw w przyszłości. Gratulujemy zdobytych nagród w postaci ocen.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do klasy 5I za pomoc w organizowaniu i przeprowadzeniu konkursów, klasie 1A, 2R, 3E za zorganizowanie ozdób i dekorację szkoły oraz 3I1 za pomoc przy ozdabianiu szkoły. Klasie 5A dziękują za zakup profesjonalnego papieru do konkursu origami.