Dnia 25 października 2023r., uczniowie klasy 5M pod opieką pana Jarosława Kalbarczyka oraz pana Jakuba Kiełbiowskiego, wyruszyli na wycieczkę do Zamościa. Pierwszym punktem wycieczki była gra w paintball. Uczniowie mieli okazję do wspólnej zabawy i rywalizacji w deszczowej pogodzie.

Kolejna atrakcja to zawody gokartowe, dzięki którym uczniowie mogli zmierzyć się ze sobą i wyłonić najlepszego kierowcę z klasy. W wyścigu triumfował Karol Czechowicz, który zdeklasował wszystkich rywali i wygrał z oszołamiająco dobrym czasem.

Drugiego dnia uczniowie zwiedzali historyczne centrum Zamościa. Poznali intrygującą historię tego miasta oraz zwiedzili Muzeum fortyfikacji i broni Arsenał, Bramę Szczebrzeską, Pawilon pod kurtyną, Rynek Wielki i Ratusz w Zamościu.

Wieczorem uczniowie mieli okazję popływać w basenie oraz pobiesiadować przy wspólnym ognisku.

Trzeci dzień rozpoczął się spotkaniem z przewodnikiem, z którym młodzież zwiedzała wnętrza twierdzy Zamość. Zobaczyli wnętrza Bastionu VII oraz Nadszaniec. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zwiedzili stare miasto w Lublinie. Na powierzchni blisko 1 km2 znajduje się aż 110 zabytków. Stare Miasto posiada w ponad 70% oryginalną zabudowę. Z kolei najstarsze zabytki pochodzą już z XIII w. Unikalność Starego Miasta związana jest z tym, że budynki zachowały się w ich historycznym kształcie. Jest ono wpisane na listę Pomników Historii. Uczniowie przywieźli do Radomia niezapomniane wrażenia i dużo wspomnień.