Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

30 maja przedstawiciele Zespołu Szkół Elektronicznych zostali zaproszeni przez Izbę Przemysłowo- Handlową Ziemi Radomskiej do udziału w międzynarodowej konferencji „Wiedza i praktyka w kształceniu zawodowym” - duet doskonały, gdzie mieli okazję zaprezentować rezultaty międzynarodowego przykładu dobrych praktyk.

Zaproszeni uczniowie to uczestnicy polsko-niemieckiego projektu „Berufsbrücke” (Pomost do kariery zawodowej), który realizowany był na przełomie 2 lat przy współpracy i pod patronatem Instytutu Goethego w Warszawie. Koordynatorką projektu jest p. Joanna Łyjak. W projekcie brały udział 4 szkoły z Polski (w tym Zespół Szkół Elektronicznych) oraz 4 partnerskie szkoły z Niemiec.

Zespół Szkół Elektronicznych podpisał umowę o wzajemnej współpracy z partnerską szkołą z Hamburga polegającą na wymianie doświadczeń, pomysłów oraz bazy dydaktycznej. W ramach tej współpracy uczniowie wspólnie opracowali mobilną aplikację do nauki zawodowego słownictwa branżowego na profilach: informatyk, elektronik, programista, automatyk.

Ponadto 7 czerwca gościliśmy także w Instytucie Goethego oraz w Polsko-Niemieckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Warszawie, gdzie prezentowaliśmy efekty naszej polsko-niemieckiej współpracy.

Wielkie gratulacje dla młodych zdolnych !!!