Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Szkoła bierze udział w konkursie od 2018 i za każdym razem z sukcesem. W tym roku uczniowie Jakub Szymczak i Dominik Skórnicki przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie Potyczki Młodych Adminów i zajęli 1 miejsce wykonując wszystkie zadania finałowe z jednym błędem.

Finał podzielony był na 2 etapy, pierwszy z nich opierał się na administracji systemami operacyjnymi z rodziny SUSE Linux. Uczniowie musieli skonfigurować środowisko zarządzania systemami Salt, udostępnić dysk przy pomocy iSCSI, oraz skonfigurować serwer HTTP i zabezpieczyć go certyfikatami SSL. 2 etap opierał się na zarządzaniu środowiskiem Kubernetes w oparciu o rozwiązania firmy SUSE. Zadania oparte na nowoczesnych narzędziach, których poznanie niewątpliwie pozwoliło uczniom na zapoznanie się z rozproszonymi środowiskami kontenerowymi, było bardzo ciekawe i pełne wyzwań.

 

Gratulujemy sukcesu i zapraszamy za rok wszystkich chętnych!!!

Opiekun i koordynator

Paweł Wach

 

Osiągnięcia

  1. 2022/2023 - 1 miejsce - Jakub Szymczak, Dominik Skórnicki
  2. 2021 - 2 miejsce - Jakub Szymczak, Bartosz Sułowski
  3. 2020 - 3 miejsce - Jakub Szymczak, Bartosz Sułowski
  4. 2019 - 8 miejsce - Michał Kacprzak, Dominik Duranc
  5. 2018 - 6 miejsce - Piotr Adamczyk, Piotr Kowalczyk