Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 22.10.2021 odbył się w Naszej szkole pierwszy z trzech etapów 48 Olimpiady Wiedzy technicznej. Uczniowie zmierzyli się z 15 zadaniami zamkniętymi oraz z 3 zadaniami otwartymi, aby przejść do kolejnego etapu należało zdobyć 50% możliwych punktów. Laureaci olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminów zawodowych oraz uzyskują wstęp na wybrane kierunki techniczne uczelni wyższych dlatego warto podjąć to wyzwanie i zmierzyć się z problemami poruszanymi w jej trakcie. W tym roku przystąpiło do niej 42 uczniów ZSE,a 11 z nich przeszło do etapu drugiego który odbędzie się w styczniu:

 •  Artur Puc,
 • Bartłomiej Tkaczyk,
 • Dominik Chmielecki,
 • Patryk Kacperczyk,
 • Mikołaj Maj,
 • Adam Trzos,
 • Jakub Kurek,
 • Seweryn Rola,
 • Bartłomiej Krzyżanowski,
 • Krzysztof Budzisz,
 • Marcin Kowalczewski.

Wszystkim którzy podjęli rękawice gratulujemy odwagi i życzymy powodzenia w przyszłym roku, natomiast za uczniów przystępujących do drugiego etapu już teraz trzymamy kciuki.