Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 3 listopada 2021 r. otrzymaliśmy wspaniałą informację dotyczącą rozstrzygnięcia eliminacji do finału SkillsPoland 2021 w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE. W drugim etapie mistrzostw w Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu wzięło udział 6 uczniów. Najlepszym z nich okazał się Norbert Gut z klasy 3TM, który zajął 5 miejsce w kraju i tym samym weźmie udział w finale konkursu, gdzie będzie walczył o pierwsze miejsce – dające (oprócz tytułu „Najlepszego z najlepszych”) przepustkę do WorldSkills Shanghai 2022. WorldSkills to największe międzynarodowe mistrzostwa na świecie, promujące umiejętności zawodowe, w których rywalizuje 85 państw.

Finał Mistrzostw SkillsPoland 2021 odbędzie się w dniach 25-26 listopada 2021 r. w Gdańsku. Konkurencja INSTALACJE ELEKTRYCZNE wyłoni najlepszego elektryka młodego pokolenia, w oparciu o test wiedzy teoretycznej z dziedziny elektrotechniki, technologii czy bezpieczeństwa oraz zadania praktyczne z zakresu planowania, organizacji i bezpieczeństwa pracy, montażu instalacji elektrycznej, uruchamiania i testowania instalacji zasilającej czy programowania układu automatyki.

Warto dodać, że w ścisłym finale - SkillsPoland może wziąć udział tylko 6 uczestników i tylko najlepszy z nich będzie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej.

Norbertowi SERDECZNIE GRATULUJEMY! i życzymy dalszych sukcesów w finale.

Link do strony organizatora SkillsPoland 2021 z aktualnymi wynikami w kategorii INSTALACJE ELEKTRYCZNE:

https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk-instalacje-elektryczne/

Szkolna Komisja Konkursowa:

Mariusz Kowalczyk

Marcin Makowski

Artur Nowocień