Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Z oczywistych względów niewielu z nas miało okazję uczestniczyć w tegorocznych obchodach Dnia Kobiet, a słuchy chodzą iż było warto, bowiem w szkole, został zorganizowany dla naszych Pań, krótki recital tajemniczej grupy “Zespół Dnia Drugiego”. O historii zespołu trudno coś powiedzieć, za to skład jakiś taki znajomy.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z próby generalnej.

Czytaj więcej...

Szkoła przeżywała duże oblężenie podczas dni otwartych, które miały miejsce w piątek i sobotę. Impreza z powodu dużego zainteresowania, rozpoczęła się inauguracyjną prelekcją pół godziny przed czasem. Następnie zainteresowani w grupach pod opieką uczniów przemierzali korytarze i pracownie szkoły. Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie i zapraszam do naszych szkolnych murów na dłużej :)

Czytaj więcej...

DNI OTWARTE SZKOŁY - PROGRAM

SERDECZNIE ZAPRASZAMY uczniów klas trzecich gimnazjum na zwiedzanie naszej szkoły oraz zapoznanie się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2016/2017 Prosimy o umożliwienie uczniom przybycia w następujących godzinach: 11 marca 12.00-17.00 oraz 12 marca 9.00-15.00

Czytaj więcej...

W ramach współpracy z IT-Szkołą rekomendujemy możliwości uczestnictwa w programie edukacyjnym firmy IBM. Jest to program skierowany do studentów jednak w ramach współpracy z programem IT Szkoła, IBM zdecydował się utworzyć w ramach pilotażu grupę dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Jest to dla uczniów zapewne duża szansa ale i wyzwanie edukacyjne.

Czytaj więcej...

Zapewne zauważyliście, że trwają prace nad modernizacją szkolnego radiowęzła. Od jakiegoś czasu montowane są głośniki na korytarzach i w salach lekcyjnych.

Czytaj więcej...

Oto relacja z zakończonego projektu WORLD TALKS. Projekt prowadzony przez wolontariuszy z organizacji AIESEC przy Uniwersytecie Warszawskim, trwał 5 dni (od 11 do 15 stycznia 2016 r.). Naszymi gośćmi byli Alma Crespi z Włoch i Caio Cesar z Brazylii. Prowadzili warsztaty językowo – kulturowe głównie z uczniami z klas drugich (2TE2, 2TE3, 2Ti 1 i 2Ti2), ale w czwartek mogli w nich uczestniczyć (i uczestniczyli) również uczniowie z innych klas. W sumie w projekcie wzięło udział ok. 180 uczniów.

Czytaj więcej...

18 stycznia w ramach projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” odbyło się w Zespole Szkół Elektronicznych spotkanie edukacyjne dla uczniów klas drugich. Warsztaty zrealizowane zostały przy wykorzystaniu technik aktywizujących w oparciu o autorski program zatwierdzony przesz Ministerstwo Sprawiedliwości. Zajęcia poprowadzone zostały przez doświadczonego trenera z wykształceniem prawniczym. Celem projektu było zapoznanie młodzieży ponadgimnazjalnej z wiedzą na temat funkcjonowania wymiaru sprawiedliwości oraz prawami i obowiązkami ofiar/świadków.

Czytaj więcej...

Ranking Perspektywy to najbardziej prestiżowe podsumowanie kształcenia w polskich liceach i technikach.
Na aktualizację Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 z niecierpliwością czekali uczniowie kończący gimnazja oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół średnich.
Fundacja Edukacyjna Perspektywy już po raz XVIII przyglądała się osiągnięciom 2167 liceów ogólnokształcących i aż 1817 techników w kraju.
Ranking 2016 przedstawia 500 najlepszych liceów i 300 najlepszych techników w Polsce.

Czytaj więcej...

13 stycznia 2016 r. w auli naszej szkoły miało miejsce uroczyste wręczenie nagród dla Laureatów kolejnej edycji Konkursu na innowacje techniczne dotyczące rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich zorganizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Przypomnijmy, że Laureatami zostali uczniowie klasy 4TE1: Przemysław Lis, Michał Olczykowski, Sebastian Stępień oraz Szymon Kajdan; którzy wykonali projekt pt. "Interaktywny mikroprocesorowy system dozoru i zarządzania gospodarstwem pszczelarskim".

Czytaj więcej...