Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 22-23 marca 2024 r. w Nisku odbył się etap centralny Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości, w którym uczestniczył Mikołaj Pękala uczeń klasy 4P2. W finale olimpiady wystartowało 23 drużyny, w tym 76 uczestników z całej Polski. Finał podzielony został na trzy części. Z pierwszej części - testu wielokrotnego wyboru - Mikołaj otrzymał maksymalną ilość punktów (40), a z drugiej - zadań praktycznych – 34 punkty (na 40 możliwych). Do części ustnej zostało zakwalifikowanych tylko 10 uczestników, wśród których Mikołaj uplasował się na 1 miejscu, wyprzedzając kolejną osobę zaledwie o 0,5 pkt.

W tej części można było zdobyć maksymalnie 20 punktów (różnica pomiędzy 1 a 10 miejscem wynosiła zaledwie 6 punktów). Mikołaj znakomicie poradził sobie z pytaniami i z tej części także otrzymał maksymalną ilość punktów, co pozwoliło mu utrzymać 1 miejsce. Oprócz nagród rzeczowych (elektrycznej hulajnogi oraz gadżetów) Mikołaj otrzymał także DYPLOM z tytułem LAUREATA OLIMPIADY.

Warto dodać, że honorowy patronat nad olimpiadą objął Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej oraz Minister Edukacji i Nauki.

Serdecznie gratulujemy Mikołajowi !!!

Szkolna Komisja Konkursowa: Marcin Makowski Krzysztof Bażyński Artur Nowocień