
Nasza szkoła otrzymała znaczące wsparcie sprzętowe w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) – ogólnopolskiego programu, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych oraz rozwój kompetencji cyfrowych uczniów. Dzięki środkom Unii Europejskiej szkoły w całej Polsce są doposażane w nowoczesne urządzenia, które wspierają cyfrową transformację edukacji oraz umożliwiają prowadzenie zajęć na najwyższym poziomie.

W Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu odbyły się niezwykle ciekawe warsztaty prowadzone przez przedstawicieli Orange Polska. Uczniowie mieli okazję bliżej poznać nowoczesne technologie światłowodowe oraz zobaczyć, jak wygląda praca z infrastrukturą telekomunikacyjną w praktyce.

Po raz kolejny młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w Dniu Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wydarzenie odbyło się 11 marca 2026 r. w Krakowie i zgromadziło blisko 700 uczestników, w tym uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych z klas 3I2 oraz 3P2.

Z ogromną radością informujemy, że Dyrektor szkoły wraz z delegacją uczestniczył w Gali Mazowieckiego Rankingu Techników "Perspektywy 2026". Podczas uroczystości odebraliśmy dyplomy za I miejsce w trzech kategoriach:
Najlepsze technikum na Mazowszu (bez m.st. Warszawa)
Najlepsze technikum w podregionie radomskim
Najlepsze technikum w powiecie radomskim

Informujemy, że 7 projektów zgłoszonych przez Was zakwalifikowało się do etapu głosowania w tegorocznej edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego.
Projekt1: Szkolny klub krótkofalarski
Projekt2: Mobilne centrum wideo i streamingu
Projekt3: Wyposażenie pracowni zawodowych
Projekt4: Nowoczesna i zdrowa szkoła – dystrybutory wody
Projekt5: Stronger Lion – szkolna siłownia
Projekt6: Stoły bilardowe
Projekt7: Rozbudowa bezprzewodowej sieci internetowej w celu zapewnienia szerokopasmowego internetu dla uczniów
Serdecznie zachęcamy do lektury kolejnego numeru Elektrogazety, w której uczniowie i nauczyciele naszej szkoły redagują interesujące teksty, będące wyrazem zainteresowań i pozaszkolnych działań młodzieży. Szata graficzna stanowi efekt umiejętności i kreatywności jednego z naszych programistów. Zachęcamy do współtworzenia pisma, reprezentującego placówkę przy Sadkowskiej.
Liczymy na nowe pomysły i dobrą współpracę.

Konkurs Potyczki Młodych Adminów jest konkursem z zakresu administrowania systemami operacyjnymi klasy enterprise – SUSE Linux Enterprise. Konkurs po raz pierwszy odbył się w roku 2014 pod wpływem inicjatywy środowiska zawodowego. Konkurs jest przeprowadzany raz w roku. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia zgodnego z dobrą praktyką administrowania serwerami i sieciami komputerowymi oraz popularyzacja posługiwania się technologiami z nim związanymi.

W 2025 roku Biblioteka Zespołu Szkół Elektronicznych już drugi raz została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To rządowy program Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, mający na celu poprawę stanu czytelnictwa w Polsce, wspieranie bibliotek szkolnych poprzez zakup nowości wydawniczych, modernizację infrastruktury oraz promocję czytania. Wzbogaciliśmy nasz księgozbiór o 196 nowych książek z działu fantastyki, kryminału, literatury pięknej, historii i psychologii. Propozycje tytułów do zakupu zbierane były wśród młodzieży, nauczycieli i rodziców.

Kolejny sukces uczniów elektronika 11.12.2025r Maciej Stancelewicz z klasy 4E otrzymał Stypendium Prezesa Rady Ministrów z rąk Mazowieckeij Kurator Oświaty Wioletty Krzyżanowskiej i Pani Anetty Tomczyk Dyrektora Delegatury w Radomiu. Uroczystość miała miejsce w Iłży. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnienie w polskiej oświacie trafia w ręce najzdolniejszych uczniów w kraju. Cieszymy się z sukcesu Macieja gratulujemy rodzicom i życzymy wspaniałej kariery na wybranej ścieżce rozwoju zawodowego!










