Dnia 23.05.2015 odbyło się w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. Niecodzienne albowiem po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół Elektronicznych uczniowie, rodzice, nauczyciele, zaproszeni goście i wszyscy inni zainteresowani dobrą zabawą i licznymi atrakcjami spotkali się na Festynie Zespołu Szkół Elektronicznych.

revcoll.com

Pomysł na organizację tego przedsięwzięcia zrodził się w okresie realizacji ogólnopolskiego projektu ,,Szkoła Współpracy”, w którym czynnie braliśmy udział. Organizatorem festynu była Rada Rodziców, działająca przy Zespole Szkół Elektronicznych w Radomiu. W ramach przygotowań do imprezy odbyliśmy w ciągu całego roku szkolnego szereg konsultacji z rodzicami ,uczniami ,nauczycielami i dyrekcją szkoły, pamiętając o naszym głównym celu: zwiększeniu i wypracowanie nowoczesnego modelu współpracy pomiędzy wyżej wymienionymi grupami w zakresie organizacji pracy szkoły.

Festyn otrzymał honorowy patronat Minister Edukacji Narodowej, Prezydenta Miasta Radomia oraz wsparcie wielu sponsorów m.in. Stowarzyszenia Elektryków Polskich oddział w Radomiu, Tekom Technologia, Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska, Wyższa Szkoła Handlowa w Radomiu, Muzeum Wsi Radomskiej, Zbyszko. Nie sposób z imienia i nazwiska wymienić wszystkich, którzy w mniejszy lub większy sposób wsparli naszą inicjatywę, ale jesteśmy im bardzo wdzięczni, podobnie jak Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz radomskiej policji.

W czasie festynu nie zabrakło licznych atrakcji; w szkole odbywały się pokazy z automatyki robotyki oraz na boisku szkolnym chemiczne.Występowała Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta ,, Grandioso”, klub sportowy ,,Start” sekcja judo przygotowała efektowny pokaz sztuk walki. Miłośnicy czterech kółek mogli podziwiać modele stuningowanych samochodów. Dużą atrakcją był paintball, ścianka wspinaczkowa i strzelnica AirSoft oraz pokazowy mecz drużyny ,,Czarni Radom”. Podczas trwania imprezy odbył się też pokaz talentów młodzieży naszej szkoły ,dzięki któremu uczniowie będą mogli starać się o stypendium Rady Rodziców dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Był nawet specjalny punkt medyczny gdzie mierzone było ciśnienie oraz poziom cukru we krwi.

Dla najmłodszych przygotowano liczne konkursy sportowe z nagrodami ,dzieci mogły obejrzeć specjalnie dla nich zorganizowaną projekcje filmu ,,Bezpieczna żarówka” oraz pojeździć na kucyku. Podczas trwania festynu można było zakupić cegiełki na modernizację radiowęzła szkolnego, posilić się pysznym ciastem ,zjeść kiełbaskę z grilla oraz watę cukrową. Niewątpliwą zasługą udanej imprezy była świetna i profesjonalna oprawa muzyczna zespołu JurPlus pana Jerzego Pluskwy. Dobra muzyka zapewniała przez cały czas trwania festynu super zabawę.

Wszystkim ,którzy byli zaangażowani w realizację tej imprezy należą się słowa uznania i podziękowania. Pozostaje mieć nadzieje ,że to przedsięwzięcie - organizacja festynu na stałe wpisze się   w tradycję naszej szkoły.