Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

W dniach 25.09 -28.0.2018 uczniowie klas 2Ti1, 2TM1 oraz 3TTi spędzili  wspólnie czas na wycieczce w Zakopanem.
Pierwszego dnia po zakwaterowaniu udaliśmy się na wyczerpującą wycieczkę  na Wielką Krokiew w Zakopanem. Po wjechaniu na szczyt skoczni mogliśmy podziwiać panoramę Zakopanego z perspektywy skoczków narciarskich.

Drugiego dnia po  śniadaniu ruszyliśmy  do Kuźnic. U stóp dolnej stacji kolejki na Kasprowy Wierch spotkaliśmy się z naszymi przewodnikami. Po krótkim odpoczynku ruszykiśmy na szlak nad Reglami. Po drodze na polanę Kalatówki  zwiedziliśmy położony przy Drodze Brata Alberta  zespół klasztorno-pustelniczy żeńskiego zakonu albertynek na Kalatówkach.
Na polanie znajduje się Hotel Górski Kalatówki, w którym mogliśmy się zregenerować. Następnie wyruszyliśmy na Sarnie Skałki skąd mogliśmy podziwiać przepięką panoramę na Tatry Zachodnie oraz Zakopane. Do pensjonatu wróciliśmy szlakiem przez Dolinę Strążyską a następnie drogą pod Reglami. Po trudach całego dnia, wieczorem udaliśmy na termy w Chochołowie gdzie mogliśmy się zregenerować przed następnym dniem.
Trzeciego dnia podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa pod opieką p. M. Mamczarz, p. T. Wojtasa oraz przewodnika udała się na zwiedzanie Zkopanego.
Wjechaliśmy na kolejką na Gubalowkę, skąd mogliśmy podziwiać panoramę Zakopanego, następnie udaliśmy się  na Butorowy Wierch, z którego zjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. W Zakopanem zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej, cmentarz na Pęksowym Brzyzku oraz Stary Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej.
Druga grupa pod opieką p. A. Bester, p.  B. Gradzik, p. K. Soleckiej-Cieloch, p. Z. Matygi oraz przewodnika udała się na wycieczkę w Pieniny. Celem było zdobycie Trzech Koron.
Po drodze dowiedzieliśmy się o ciekawej historii polskiej części Oraw. Wieczorem  już wspólnie biesiadowaliśmy przy grillu oglądając mecz  siatkówki POLSKA - SERBIA.
Dzień czwarty minął pod hasłem "Spływamy do domu". Tego dnia  podziwialiśmy przepiękne widoki które oferuje na największa atrakcja Pienin czyli spływ Przełomem Dunajca.