Whacked Blocks to hackaton organizowany przez Ramp, Maker i Nebula Network w Warszawie w dniach 14-16 września. Te trzy firmy są częścią Blockchain Hub Warsaw, otwartej społeczności pracującej razem jako wiodący globalny hub blockchain. Co z tym wydarzeniem łączy Piotra Adamczyka i Marcello Bardusa, otóż nasi uczniowie (Piotr jest ubiegłorocznym absolwentem) brali w nim udział i w wielkim stylu zostali jego zwycięzcami.

Podczas prezentacji zwycięskiego pomysłu wyjaśniali co to są hacatony, dlaczego warto w nich brać udział. Zademonstrowali przykład wyjaśniający zasadę działania blockchain i pokazali swój zwycięski projekt.

Krótko o zwycięskim pomyśle, otóż stworzyli rynek przedmiotów do gier, który pozwala handlować przedmiotami pomiędzy różnymi platformami gamingowymi. Zatem można będzie wymieniać przdmioty między Minecraftem a np. NosTale. Rozwiązanie jest rewolucyjne na skalę świata i w chwili obecnej jest implementowane w sektorze bankowym. Więcej o implementacji pomysłu autorzy nie mogli opowiadać jednak należy oczekiwać że w bardzo krótkim czasie będziemy mogli z niego korzystać. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko pogratulować pomysłu i zwycięstwa!

Film z prezentacji projektu.

Przy okazji warto wiedzieć że Marcello wraz z drużyną w składzie Maciej Sułecki, Kaceper Wargacki, Marcin Kucharski, Bartosz Ptaszek walczą w hackatonie hack heroes z bardzo ciekawym pomysłem. Zapraszamy do brania udziału w hackatonach bo jak sami widzicie warto.

Paweł Wach