Od 23 do 26 kwietnia 2018r. klasy 3TE1 oraz 2TM były na wycieczce w Saksonii Drezdeńskiej. Opiekę sprawowali: Panie Hanna Żukowska i Barbara Chrząszcz oraz Panowie Maciej Szykowny oraz Jakub Kiełbiowski. Grupa nocowała w Karpaczu, ale całe dnie spędzała na zwiedzaniu wspaniałych miejsc.

Pierwszym punktem programu był Wrocław, przez który prowadziła droga do Karpacza. Uczniowie zwiedzili znany ogród zoologiczny, a przede wszystkim oceanarium i afrykarium. Kolejnym przystankiem była Panorama Racławicka. Uczniowie wiele dowiedzieli się o przebiegu bitwy pod Racławicami. Następnego dnia ochoczo przystąpili do zwiedzania Saksonii Drezdeńskiej. Zobaczyli twierdzę Königstein oraz skalne miasto Bastei. Dzień później - przystanek Drezno. Podziwiali piękną architekturę, zabytki. Zwiedzali także muzea pełne fascynujących eksponatów. Były to na przykład: Skarbiec Grünes Gewölbe czy Muzeum Transportu i Komunikacji. Ostatniego dnia wycieczki zwiedzili zamek Książ, którego mury skrywają wiele tajemnic. Uczestnicy każdego dnia dostawali porcję niezapomnianych widoków oraz wiele interesujących informacji.