Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu był inicjatorem spotkania dotyczącego nauczania dualnego w zawodzie technik mechatronik i technik automatyk.

W spotkaniu, Urząd Miasta reprezentował Wiceprezydent Karol Semik, Wydział Edukacji Inspektor Adam Strzałkowski, biznes reprezentowali: Maciej Bornikowski Dyrektor firmy BORNICO, Robert Szablewski manager Dürr Poland, Tomasz Kalbarczyk Dyrektor Zakładu Automatyki KOMBUD SA, Mariusz Gil Prezes Techmatik S.A. oraz Włodzimierz Rząsa Dyrektor TREND GLASS Sp. z o.o. Na spotkaniu nie zabrakło przewodniczącego Rady Rodziców pana Mariusza Makowskiego.

Pod przewodnictwem gospodarza spotkania Dyrektora Konrada Witkowskiego dyskutowano o możliwościach realizacji takiej formy kształcenia w zaprzyjaźnionych ze szkołą firmach. Inspektor Adam Strzałkowski przedstawił dotychczasowe doświadczenia ze współpracy z podmiotami partnerskimi, zaś Wiceprezydent Karol Semik zwrócił uwagę na braki nauczania dualnego w Polsce i konieczność wypełnienia tej luki na lokalnym rynku, do czego Urząd Miasta jest przygotowany i będzie wspierał tę formę połączenia nauki z biznesem.

O potrzebach edukacyjnych i wymaganiach programowych w ramach kształcenia zawodowego opowiadała Wicedyrektor szkoły Krystyna Dasiewicz. W spotkaniu udział wzięli nauczyciele, autorzy programów nauczania dla zawodu technik automatyk i technik mechatronik – Artur Nowocień i Marcin Makowski.Dyskusja trwała kilka godzin, a jej zwieńczeniem była prezentacja nowo powstającej pracowni mechatronicznej.

Innowacyjność pomysłu polega na wykorzystaniu kształcenia dualnego w szkołach na poziomie technikum, do tej pory forma ta jest realizowana w szkołach branżowych. Pomysł ten ciepło przyjęli uczestnicy panelu, którzy zdecydowanie zadeklarowali chęć dalszej współpracy tak, by 1 września 2018r. był datą wdrożenia go w życie.

Należy wspomnieć iż nad oprawą spotkania czuwała pani Jolanta Piotrowska - Zgorzalek członek rady rodziców, za jej wkład w przygotowanie serdecznie dziękujemy!