Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

29 września w Biurze Informacyjnym Parlamentu Europejskiego w Warszawie odbyło się spotkanie certyfikacyjne z nauczycielami kończące drugi rok działania programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego (EPAS) w wydarzeniu wziął udział wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego profesor Bogusław Liberadzki.

Uczestnikami spotkania byli nauczyciele realizujący projekt oraz dyrektorzy szkół. Zebranych gości przywitał Jacek Safuta dyrektor Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego w Polsce. Opiekun projektu Halina Wysokińska dokonała podsumowania drugiego roku działań programu. Gość honorowy spotkania poseł do PE opowiedział o swojej pracy w Komisji Kontroli Budżetowej , komisji Transportu i Turystyki oraz delegacji do komisji Parlamentarnej Stowarzyszenia UE-Ukraina. Poseł wręczył także wyróżnionym szkołom tablice honorowe ,dyplomy i podziękowania dla Starszych Ambasadorów ,dyrektorów szkół i uczniów realizujących projekt. Przedstawicielka wykonawcy projektu Joanna Dzięciołowska przedstawiła wnioski z wizyt w szkołach, które były związane z oceną realizowania programu. EPAS ma na celu zwiększanie wiedzy młodzieży na tematy związane z Europą i demokracją europejską poprzez udostępnianie jej informacji o Unii Europejskiej w szczególności o Parlamencie Europejskim. Ma także zachęcić do udziału w wyborach do parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Opracowała Agnieszka Smolarczyk