3 marca odbył się trzeci wykład z cyklu spotkań z absolwentami Naszej Szkoły "Znamy się nie tylko na Elektronice"- poprzedzając obchody Jubileuszu 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu.

Tym razem wykład na temat "Zastosowania sterowników PLC w systemach pomiarowo-sterujących i w dydaktyce" przygotowali dr inż. Jacek Wojutyński absolwent ZSE z 1974 r. i mgr inż. Mariusz Siczek absolwent z 2003 r.

Prelekcja poprzedzona była dynamicznym i elektryzującym wystąpieniem dr inż. Sławomira Olszowskiego, który zapoznał słuchaczy z unikalnymi rozwiązaniami diagnostyki samochodów i wskazał ciekawą ścieżkę kariery zawodowej.

Z przyczyn losowych wykład główny, przedstawił mgr inż. Mariusz Siczek, który w bardzo ciekawy sposób zaprezentował zgromadzonym możliwości wykorzystania sterowników PLC a także jak znacząco zmieniła się możliwość sterowania różnymi procesami na przestrzeni lat.

Bardzo nam miło że Nasze spotkania cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem i po raz kolejny aula na Wydziale Transportu i Elektrotechniki Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu wypełniona była po brzegi.

Na kolejny wykład zapraszamy już 4 kwietnia!