Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Rok 2017 to dla społeczności elektronika wyjątkowy czas. 50 lat temu Kuratorium Okręgu Szkolnego w Kielcach podejmuje decyzje o utworzeniu Technikum i Zasadniczej Szkoły Telekomunikacyjnej w Radomiu, szkoła ta dała początek popularnemu elektronikowi. Obchody zainaugurował Dyrektor szkoły Radosław Kotowicz na Wydziale Transportu i Elektrotechniki UTH gdzie odbył się pierwszy z cyklu "Znamy się nie tylko na elektronice" wykład prowadzony przez absolwentów Elektronika. Prelegentem był dr. hab inż. Marcin Chrzan.

Mówcaw w interesujący sposób przedstawił współczesne systemy sterowania ruchem kolejowym i odniósł je do sytuacji w kraju. Wisienką na torcie był raport wyjaśniający przyczyny katastrofy kolejowej w Szczekocinach. Oczywiście nie zabrakło wspomnień z czasów szkolnych mówcy okraszonych anegdotami. Drugim etapem spotkania było zwiedzanie unikatowych w skali kraju, laboratoriów na Wydziale Transportu i Elektrotechniki.

Zapraszamy na kolejne wykłady z cyklu "Znamy się nie tylko na elektronice" zgodnie z informacjami umieszczonymi na plakacie.

 

 

obchody plakat wyklady