W maju 2022 uczniowie klas 3TM ,3TTA, 2i2 oraz 2p2  wraz z opiekunami uczestniczyli w dwóch  3 dniowych wycieczkach zrealizowanych i współfinansowanej z programu #PoznajPolskę. 🥰.

 

W dniach 18-20 maja 2022 roku odbyła się wycieczka  klasy 2p2 oraz 2i2 do Krakowa i Wieliczki. W Krakowie uczniowie zwiedzali dzielnicę Kazimierz, Wawel i Wzgórze Wawelskie, Katedrę z grobami Kaczyńskich i Piłsudskiego, Zamek Królewski na Wawelu, Państwowe zbiory sztuki oraz historyczny zespół miasta - Okno Papieskie na ul. Franciszkańskiej, Kościół św. Piotra i Pawła, Kościół Mariacki, Sukiennice, Bazylikę św. Franciszka z Asyżu, Collegium Maius, Novum, Barbakan. Odwiedzili także Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Kopiec Kościuszki z otoczeniem oraz zespół opactwa benedyktynów w Tyńcu. W ostatnim dniu wycieczki uczniowie zwiedzili Kopalnię soli w Wieliczce.

 

W dniach 11-13 maja 2022 roku odbyła się wycieczka  3TM ,3TTA do Krakowa i Zakopanego.

Celem wycieczki było pokazanie młodzieży uroków, kultury i historii Podhala oraz zapoznaniem ich z historia kopalni soli w Bochni i pokazanie ciekawych miejsc w Krakowie.

Pierwszym punktem był Zagnańsk, w którym to znajduję się jedno z najstarszych drzew Polsce – Dąb Bartek. Drugi etap wycieczki to Kraków, a tam kopiec Kościuszki, gdzie uczniowie mogli nie tylko podziwiać piękną panoramę miasta, ale przede wszystkim zwiedzili muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce. Muzeum w atrakcyjny sposób przedstawia tą ważna i ciekawą postać, której nie tylko Polska wiele zawdzięcza. Po wizycie na Kopcu, Pani Przewodnik, oprowadziła nas po wielu ciekawych miejscach w Krakowie m.in. Wawelu, Bazylice św. Franciszka,  Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego, spacer zakończyliśmy na rynku.

Drugiego dnia zaraz po śniadaniu udaliśmy się na spotkanie z Panią Przewodnik, która przez cały dzień pokazywała nam uroki nie tylko samego Zakopanego ale także zapoznała nas z kulturą i historią Podhala. Zwiedzanie rozpoczęliśmy intensywnym spacerem do schroniska w Dolinie Kościeliskiej, po drodze mieliśmy okazje odwiedzić prawdziwą bacówkę. Kolejnym etapem było zwiedzanie oddziału Muzeum Tatrzańskiego Willa Koliba, które poświęcone jest stylowi zakopiańskiemu i przybliża zwiedzającym osobę Stanisława Witkiewicza. Później przeszliśmy na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku, a następnie udaliśmy się na słynne Krupówki, które były i są główną arterią komunikacyjną miasta.

Trzeci dzień to wizyta w Bochni, gdzie znajduje się najstarsza w Polsce kopalnia soli kamiennej. Zwiedzanie kopalni rozpoczęliśmy zjazdem windą górniczą, ponieważ trasa turystyczna zlokalizowana jest na głębokości od 212 m pod ziemią, a zakończyliśmy pobytem w komorze Ważyn.