W dniu 16 maja 2023 r. w Zespole Szkół Elektronicznych odbył się II etap konkurs „Potyczki z grafiką” skierowany do uczniów szkół podstawowych z tereny Radomia i powiatu radomskiego, Hasło przewodnie brzmiało „Moje miasto bez przemocy”. Na drodze eliminacji do ścisłego finału zakwalifikowały się 4 osoby.

Uczestników i ich opiekunów przywitał Konrad Witkowski – dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych.

Przed przystąpieniem do wykonywania zadania finałowego uczestnicy wysłuchali prelekcji na temat zastosowania grafiki, którą przygotował Tomasz Marek. Zaprezentował on między innymi tworzenie wizualizacji graficznej na różnych przedmiotach. Następnie przez dwie godziny zegarowe finaliści wykonywali kolaż odnoszący się do hasła przewodniego konkursu.

Na podstawie wykonanych prac i nadesłanych w poprzednim etapie prac komisja przyznała 3 miejsca i wyróżnienie:

I miejsce - Pola Stępień z PSP nr 14 – opiekun Izabela Kaniewska

II miejsce - Ada Gadaszewska z PSP nr 17 – opiekun Mariola Mazur

III miejsce - Dawid Tokarski z PSP nr 6 – opiekun Edyta Karczemna

Wyróżnienie - Oskar Pietrus z PSP nr 17 – opiekun Mariola Mazur

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności przedstawicieli dyrekcji Zespołu Szkół Elektronicznych: pani Agnieszki Paździor, pani Sylwii Syty, organizatorów konkursu oraz przedstawicieli jednego ze sponsorów – Stowarzyszenia Elektryków Polskich Oddział Radomski: pana Jacka Szydłowskiego i wiceprezesa – pana Leszka Jastrzębiowskiego.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy. Dziękujemy także sponsorom naszego konkursu:

Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział Radomski: http://sep.radom.pl

Politechnika Świętokrzyska, Wydział MiBM: https://wmibm.tu.kielce.pl/#

Lapp Kabel Sp. z o.o.

organizatorzy konkursu: Sylwia Szafranowicz, Tomasz Marek, Edyta Miłkowska, Magdalena Zwierzchowska Barbara Chrząszcz