Dnia 12 kwietnia 2023r., uczniowie klasy 1I i 1M pod opieką Sylwii Szafranowicz i Magdaleny Dygały oraz Iwony Tataryn-Jagielskiej, Katarzyny Soleckiej-Cieloch, Zbigniewa Matygi, wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego. Pierwszym punktem wycieczki było jedno z najważniejszych miejsc w historii Polski – Muzeum Auschwitz-Birkenau. Nasi uczniowie w refleksji i zadumie zobaczyli Miejsce Pamięci, baraki, rampę, ubrania, cele, zdjęcia, krematorium i inne smutne pamiątki obozu zagłady. Młodzież w skupieniu i powadze należnej temu miejscu zwiedziła teren byłego obozu.

Drugim punktem wycieczki była wędrówka górska. Młodzież stanęła na wysokości zadania i wszyscy dzielnie maszerowali szlakami wybranymi przez przewodnika wycieczki. W pierwszym dniu wędrówki uczniowie zdobyli Wielki Kopieniec (1328 m n.p.m.) gdzie mogli podziwiać przepiękną panoramę Tatr. Następnie powędrowali na szczyt góry Nosal (1206 m n.p.m.), między Doliną Bystrej a Doliną Olczyską. Schodząc z Nosala uczestnicy wycieczki udali się w kierunku Kuźnic, w drodze powrotnej nie obyło się bez walki na śnieżki :)

Po trudach wspinaczki wszyscy mieli okazję skorzystać z kąpieli na basenach termalnych w Chochołowie gdzie czekało na nich mnóstwo wodnych atrakcji.

Trzeci dzień rozpoczął się spotkaniem z przewodnikiem, z którym młodzież udała się kolejką na Gubałówkę (1123 m n.p.m.), a następnie ruszyli szlakiem papieskim, który powstał na pamiątkę pielgrzymki odbytej w 1997 roku przez Jana Pawła II. Na koniec wycieczki uczestnicy mieli czas na posiłek, zakup pamiątek i spacer po Krupówkach. Uczniowie przywieźli do Radomia niezapomniane wrażenia i dużo wspomnień.

Jak pisał Jan Sztaudynger: ,,Skądkolwiek wieje wiatr, niech zawsze ma zapach Tatr’’.