1 września 2022r. to dzień rozpoczęcia nowego 2022/2023 roku szkolnego, a w naszej szkole odbyła się Miejska Inauguracja nowego roku szkolnego połączona z oddaniem do użytku nowego obiektu sportowego – wielofunkcyjnego boiska, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Bp M. Solarczyk, poseł na sejm RP K. Frysztak, marszałek R. Rajkowski, prezydent Radomia R. Witkowski, wiceprezydent miasta K. Kalinowska, dyrektor wydziału inwestycji UM E. Kaczmarek, dyrektor PSP 27 M. Balicka i dyrektor PSP 33 A. Tomczyk, a także przedstawiciele partnerskich firm oraz rady rodziców.

Dyrektor ZSE pan Konrad Witkowski podziękował za otrzymaną pomoc finansową, dzięki której możliwa jest realizacja ważnej inwestycji, mianowicie termomodernizacji budynków placówki. Pan prezydent Radosław Witkowski podkreślił, jak ważne są odpowiednie warunki do nauki i zadeklarował prace nad rozbudową „Elektronika"

1 września to również dzień, w którym obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to data szczególnie ważna dla naszej szkoły ze względu na imię, jakie ona nosi. To na Westerplatte żołnierze jako pierwsi stawili opór nazistowskim okupantom, dzielnie broniąc Polski przez 7dni. Uczniowie ZSE przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do działań Bohaterów Westerplatte, oddając w ten sposób cześć ich pamięci.

Pan dyrektor Konrad Witkowski oraz zaproszeni goście życzyli całej społeczności szkolnej sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym. Powodzenia.