Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

1 września 2022r. to dzień rozpoczęcia nowego 2022/2023 roku szkolnego, a w naszej szkole odbyła się Miejska Inauguracja nowego roku szkolnego połączona z oddaniem do użytku nowego obiektu sportowego – wielofunkcyjnego boiska, które powstało w ramach Budżetu Obywatelskiego.

W uroczystości wzięli udział wyjątkowi goście: Bp M. Solarczyk, poseł na sejm RP K. Frysztak, marszałek R. Rajkowski, prezydent Radomia R. Witkowski, wiceprezydent miasta K. Kalinowska, dyrektor wydziału inwestycji UM E. Kaczmarek, dyrektor PSP 27 M. Balicka i dyrektor PSP 33 A. Tomczyk, a także przedstawiciele partnerskich firm oraz rady rodziców.

Dyrektor ZSE pan Konrad Witkowski podziękował za otrzymaną pomoc finansową, dzięki której możliwa jest realizacja ważnej inwestycji, mianowicie termomodernizacji budynków placówki. Pan prezydent Radosław Witkowski podkreślił, jak ważne są odpowiednie warunki do nauki i zadeklarował prace nad rozbudową „Elektronika"

1 września to również dzień, w którym obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej. Jest to data szczególnie ważna dla naszej szkoły ze względu na imię, jakie ona nosi. To na Westerplatte żołnierze jako pierwsi stawili opór nazistowskim okupantom, dzielnie broniąc Polski przez 7dni. Uczniowie ZSE przygotowali montaż słowno-muzyczny nawiązujący do działań Bohaterów Westerplatte, oddając w ten sposób cześć ich pamięci.

Pan dyrektor Konrad Witkowski oraz zaproszeni goście życzyli całej społeczności szkolnej sukcesów edukacyjnych w nowym roku szkolnym. Powodzenia.