Konrad Kołsut - uczeń klasy 3TM - został doceniony przez Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości – Blok A – Innowacje Techniczne i otrzymał tytuł finalisty olimpiady. Organizatorem olimpiady jest Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów, pod honorowym patronatem Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Jest to olimpiada 3 etapowa, w której tylko nieliczni otrzymują tytuł finalisty lub laureata. Dlatego tym bardziej gratulujemy Konradowi za trud i wysiłek, jaki włożył w opracowanie swojego projektu zatytułowanego „Zrozumieć doskonałość inżynierii - trójwymiarowy model silnika spalinowego W12”.

Warto dodać, że projekt silnika W12 został stworzony przez Konrada od podstaw, na bazie wymiaru tylko jednego elementu – tłoka silnika. Jest to już jego trzeci projekt (dwa poprzednie odnosiły się do projektu silnika motoru oraz silnika spalinowego V6). Dzięki zastosowaniu innowacyjnego oprogramowania do projektowania obiektów 3D istnieje możliwość zajrzenia w dowolne miejsce jednostki napędowej - do każdej części - z różnych perspektyw. Na uwagę zasługuje fakt, że w projekcie nie ma żadnej części skopiowanej w jakiejkolwiek formie z innego źródła.

Praca zawiera w pełni działający, autorski model silnika W12, składający się z około 4400 elementów, który cechuje się innowacyjnością, użytecznością i uniwersalnością.. Z uwag na rzeczywiste wymiary wszystkich elementów prezentowana jednostka W12 może być zaimplementowana w procesie produkcji samochodów klasy Premium.

Poniżej link do filmu prezentującego projekt Konrada:

https://www.youtube.com/watch?v=1E8zyrHEh2g

Kolejnym sukcesem jaki Konrad odniósł jest uzyskanie Dyplomu Uznania Finalisty XV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora 2021/2022. Organizatorami konkursu są: Federacja Stowarzyszeń Naukowo Technicznych – Naczelna Organizacja Techniczna, Towarzystwo Kultury i Historii Techniki, Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Na koniec jeszcze jedno osiągnięcie Konrada w postaci wyróżnienia II stopnia w konkursie „Elektronika – by żyło się łatwiej” organizowanym na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

Opiekunem merytorycznym Konrada w konkursach i olimpiadzie był Marcin Makowski.

Serdeczni G R A T U L U J E M Y Konradowi i życzymy kolejnych sukcesów !!!