W dniach od 27 maja do 3 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się „Tydzień Zdrowia” pod hasłem: Rusz po zdrowie, wszystko zaczyna się w głowie. W piątek 27 maja o godzinie 10:45 w sali konferencyjnej odbyło się spotkanie z panem Andrzejem Myrtą. Andrzej Myrta jest z zamiłowania himalaistą a także prezesem Zarządu Stowarzyszenia Podróżników Górołaz. Opowiadał młodzieży o swojej wyprawie w góry w Gruzji. Demonstrował strój alpinisty.

Uczniowie mieli też możliwość zobaczyć z bliska sprzęt niezbędny do wspinaczki wysokogórskiej. Uczestnicy oglądali film z jednej z wypraw naszego gościa z zaciekawieniem. Pytaniom nie było końca.

W poniedziałek tj. 30 maja o godzinie 11:40 na sali gimnastycznej odbył się wykład pani dietetyk Ewy Głowackiej dla wszystkich uczniów klas pierwszych pt : „Wszechobecny cukier”. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniu odpowiadając na pytania zadawane przez naszego gościa.

1 czerwca od godziny 9:00 na boisku szkolnym odbył turniej piłki nożnej dla klas trzecich. W zawodach wzięło udział 8 klas trzecich . Do finału doszły klasy 3e i 3ti1. Ostatecznie zwyciężył klasa 3e. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowy puchar. W tym samym dniu od godziny 12:30 na sali gimnastycznej odbył turniej piłki koszykowej w triobaskecie. W turnieju brało udział 13 klas podzielone na 4 grupy. Zwycięzcy grup awansowali do półfinałów (klasy 2M,1I1,2P2,3M) Półfinał i finał został rozegrany w piątek. Ostatecznie 4 miejsce zajęła klasa 1I1, 3 miejsce klasa 2P2. Finał wynikiem 7:6 wygrała klasa 2M z klasa 3M. Zwycięzcy otrzymali puchar.

3 czerwca 2022 odbyły się pokazy pierwszej pomocy poprowadzone przez ratowników ze Stowarzyszenia Środowiskowo- Lekarskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy przekazali cenne wskazówki z udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznych zachowań nad wodą. W pokazach brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali apteczki sfinansowane z Budżetu Obywatelskiego Radomia 2022” Bezpieczna kąpiel”. Miło na poinformować że w pokazach brał udział uczeń naszej szkoły z klasy 3M Mateusz Murawski, który należy do Ratowniczego Klubu Młodzieżowego ŚLWOPR.

Katarzyna Skórkiewicz Martyna Kowalczyk