Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniu 9 czerwca gościliśmy u nas p. Marka Kamińskiego z robotką Noa oraz p. Pawła Serownika, którzy podróżują po szkołach w Polsce w ramach projektu #LifePlan_Expedition z programem "Jak budować odporność psychiczną?" wśród dzieci i młodzieży oraz przyczynić się do jej poprawy. Pan Marek razem z Noa uczą, w jaki sposób za pomocą Metody Biegun możemy wesprzeć młodzież i zatrzymać rosnące statystyki depresji wśród młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyła młodzież naszej szkoły, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie mieli okazję zadać pytania podróżnikowi, z czego wywiązała się ciekawa dyskusja. Ważnym przesłaniem tego spotkania było uświadomienie młodzieży, że warto jest mieć cel i marzenia, a droga do ich urzeczywistnienia nie jest wcale trudna. Trzeba cieszyć się życiem i realizować plany. Oczywiście napotkać można wiele przeciwności, jak pan Marek podczas swoich podróży po świecie, natomiast ważna jest wytrwałość i dążenie do celu.

 

Pan Marek opowiadał o swoich podróżach, o planach na przyszłość i o robotce Noa. Mogliśmy poznać, jak działa robot, jakie ma możliwości techniczne, a młodzież bardzo ciekawa takich nowinek technicznych miała mnóstwo pytań. Dodatkową atrakcją spotkania był samochód elektryczny Tesla. Wzbudził on ogromne zainteresowanie naszych uczniów. Całe spotkanie było transmitowane na żywo, tak by jak najwięcej osób mogło w nim uczestniczyć.

 

Uczniowie udzielili również wywiadu w Radio Plus. Całe wydarzenie było bardzo interesujące i angażujące. Zapraszamy do odwiedzenia strony fundacji https://fundacjamarkakaminskiego.com/