Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.
TECHNIK TELEINFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie teleinformatyk informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: uruchamiania i utrzymania terminali i przyłączy abonenckich, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, montowania i eksploatacji systemów transmisyjnych, instalowania i eksploatacji systemów komutacyjnych,administrowania sieciami teleinformatycznymi.
Microsoft Imagine Premium
W ramach programu Microsoft Imagine Premium (d. DreamSpark Premium), w którym uczestniczy Zespół Szkół Elektronicznych w Radomiu, uczniowie i pracownicy mają bezpłatny dostęp do oprogramowania firmy Microsoft: systemy operacyjne Windows, Visual Studio, SQL Server, aplikacje Access, Project i Visio oraz biblioteka MSDN. Dystrybucja oprogramowania i kodów licencyjnych w ramach tej licencji jest realizowana w oparciu o elektroniczny serwis "ELMS WebStore for Microsoft Imagine.

W dniach od 23 do 27 maja 2022 roku w naszej szkole odbędzie się tydzień tematyczny "ZAPOZNAJ SIĘ Z RADOMIEM"

 

Tydzień tematyczny jest organizowany przez Samorząd Uczniowski w ramach Forum Samorządów - corocznej akcji Młodzieżowej Rady Miasta, polegającej na losowaniu przez samorządy szkolne tematów, które będą musiały zinterpretować i zrealizować związane z nimi przedsięwzięcia. Tegorocznym zadaniem dla Elektronika jest krajobraz Radomia, który przedstawimy z różnych perspektyw: fotograficznej, społecznej, historycznej, a nawet... kulinarnej!

Przewidziane atrakcje to:

  • Konkurs plastyczny na najlepszą pracę dotyczącą krajobrazu naszego miasta (pracę można zgłosić do czwartku do godz. 8:00 do przedstawicieli Zarządu SU)
  • Prezentacja p. Roberta Utkowskiego, radnego Rady Miasta Radomia, na temat inwestycji samorządowych
  • Quiz z wiedzu o Radomiu
  • Projekcja filmu dokumentalnego Miasto z wyrokiem
  • ...i wiele innych!

Pamiętajmy, że Samorząd Uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły - zaangażujmy się całym sercem i zdobądźmy tytuł najlepszego samorządu w Radomiu!