Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

27 kwietnia klasa 3I wraz z klasą 1I2 wyjechała na trzydniową wycieczkę do Zakopanego. Pierwszego dnia w drodze do miejsca zakwaterowania zatrzymaliśmy się w Bochni, żeby zwiedzić tamtejszą kopalnię soli. Naszą wycieczkę oprowadzał przewodnik, który w bardzo ciekawy sposób opowiadał nam o kopalni i jej historii. Po przyjeździe do Zakopanego zjedliśmy obiadokolację i wieczór spędziliśmy na integracji klasowej.

Drugiego dnia wcześnie rano, tuż po śniadaniu wyruszyliśmy na naszą pierwszą górską wędrówkę, której celem był Staw Smreczyński. Po około 4 godzinach dotarliśmy na miejsce. Wszyscy byli zmęczeni, lecz zadowoleni mając możliwość z bliska cieszyć się pięknem górskiej przyrody. Po równie długiej drodze powrotnej, na krótko wróciliśmy do naszego pensjonatu, po czym pojechaliśmy na termy Chochołowskie, aby w pełni wypocząć po dniu ciężkich wędrówek.

 

Trzeciego dnia wyruszyliśmy zdobyć nasz pierwszy górski szczyt – Nosal. Ze względu na niesprzyjającą pogodę, droga okazała się dla nas ciężka, jednak, kiedy dotarliśmy na górę, zapomnieliśmy o trudach podróży. Naszym oczom ukazały się wspaniałe górskie krajobrazy. Po krótkim odpoczynku na szczycie wyruszyliśmy w drogę powrotną. W Zakopanem zdecydowaliśmy się jeszcze na szybki spacer po Krupówkach, który podsumował naszą wycieczkę, po czym wyruszyliśmy w drogę powrotną do Radomia.

 

Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie niezwykłej wycieczce integracyjnej po naszych górach. Myślimy, że ta wycieczka pozostanie nam w pamięci na długie lata oraz wierzymy, że przyjaźnie uformowane na tym wyjeździe pozostaną w naszych sercach na całe życia i nawet po.