W dniu 14 lutego 2022 roku klasy 1P uczestniczyły w prezentacji firmy ARTEX IT w ramach programu P-TECH. Spotkanie poprowadził dyrektor ds. projektów informatycznych Pan Rafał Firlej na temat: „ Informatyzacja przedsiębiorstw przy wykorzystaniu systemów klasy ERP”.

Uczniowie zostali zapoznani z zakresem działalności firmy ARTEX IT, na który składają się: system do zarządzania przedsiębiorstwem, profesjonalna obsługa wdrożeniowa i powdrożeniowa, własne rozwiązania branżowe, łatwy sposób licencjonowania produktu, wzorcowe obiegi dokumentów oraz gotowe raporty systemowe. Dowiedzieli się, co to jest system ERP i do czego jest wykorzystywany w przedsiębiorstwie.

ARTEX IT tworzy aplikacje na indywidualne potrzeby każdego klienta wykorzystując ASP – platformy internetowe, JAVA – aplikacje mobilne, Delphi – aplikacje stacjonarne, język XML – programy o bardzo dużych możliwościach obliczeniowych.

Pan Dyrektor podkreślił, że domeną firmy jest pozyskiwanie wykwalifikowanych programistów, wysokiej jakości oprogramowanie i rozwój mobilny. Spotkanie wzbudziło zainteresowanie wśród uczniów.