Zespół Szkół Elektronicznych

im. Bohaterów Westerplatte w Radomiu

Technik programista
Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku oferowanym przez Zespół Szkół i Elektronicznych, zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji.
TECHNIK INFORMATYK
Podejmując naukę w zawodzie technik informatyk uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania oraz eksploatacji komputera i urządzeń peryferyjnych, projektowania i wykonywania lokalnych sieci komputerowych, administrowania tymi sieciami, projektowania baz danych i administrowania bazami danych, tworzenia stron www i aplikacji internetowych, administrowania tymi stronami i aplikacjami.
TECHNIK AUTOMATYK
Automatyka to dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się zagadnieniami sterowania różnorodnymi procesami, głównie technologicznymi i przemysłowymi (zwykle bez udziału lub z ograniczonym udziałem człowieka).
TECHNIK MECHATRONIK
Podejmując naukę w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: montowania układów automatyki przemysłowej, montowania urządzeń precyzyjnych, uruchamiania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych, obsługiwania układów automatyki przemysłowej oraz urządzeń precyzyjnych.
TECHNIK ELEKTRONIK
Podejmując naukę w zawodzie technik elektronik uczeń uzyskuje wiedzę i umiejętności w obszarach branży elektronicznej: instalowania oraz konserwowania urządzeń elektronicznych, użytkowania urządzeń elektronicznych, naprawy urządzeń elektronicznych.

Uczniowie przygotowujący się do Olimpiady znajomości Afryki skorzystali z niepowtarzalnej okazji udziału w prelekcji on line, którą poprowadził Kamil Kusztal student afrykanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Nie co dzień można posłuchać tekstów zaklęć i przysłów w języku suahili. Zaprezentowana uczestnikom spotkania wiedza w zakresie kultury Afryki dotyczyła różnorodności uprawianych gatunków literackich oraz ewolucji świadomości językowej.

Nowym zagadnieniem jest zmiana zastosowania pojęcia „plemię”, jako uproszczonej formy charakteryzującej mieszkańców pochodzenia afrykańskiego, aktualnie określanych jako „grupy etniczne”. Potwierdzeniem złożoności kultury Afryki była prezentacja m. in. działań muzycznych oraz osiągnięć architektonicznych, co nadało nowego wyrazu świadomości cywilizacyjnej „Czarnego Lądu”, niestety często krzywdząco ocenianej jako uboga i nierozwinięta. To może być początek zmiany ograniczonych poglądów tzw. rozwiniętego świata na temat Afryki.