W dniu 18.11.2021 r. w Kamienicy Deskurów odbyły się obchody XXXIII Radomskich Dni Techniki, powiązane z 70-leciem Radomskiej Rady FSNT NOT, podczas których nasza szkoła miała znaczący udział. Jednym z epizodów tego wydarzenia było niewątpliwie wystąpienie naszego ucznia klasy 3TM - Konrada Kołsuta, który zaprezentował efekty swojej pracy nad projektem silnika spalinowego W12.

Konrad stworzył od podstaw w pełni działający silnik zawierający około 3500 elementów (i nadal rozwija swój autorski projekt), z możliwością pokazania działania poszczególnych elementów – poprzez wprawienie ich w ruch. Na uwagę zasługuje fakt, iż projekt powstał w przeciągu ostatnich 5 miesięcy, a zalążkiem do jego powstania były zajęcia w klasie drugiej z pracowni rysunku technicznego, w oprogramowaniu CAD służącym do modelowania obiektów 3D.

Podczas obchodów Radomskich Dni Techniki nauczyciele „ELEKTRONIKA” tj.: Marcin Chrzan, Marcin Makowski i Artur Nowocień uchwałą Zarządu Głównej Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT otrzymali wyróżnienie w postaci SRBRNEJ ODZNAKI HONOROWEJ.

Zwieńczeniem sukcesów w tym dniu było wręczenie nagród dla Jakuba Kierasińskiego i Piotra Krzyczkowskiego (obecnie absolwentów naszej szkoły) za zdobycie pierwszego miejsca w regionalnym etapie konkursu „Młody Innowator”. Nagrody, które otrzymali (smartphone, smartwatch, powerbank, bezprzewodowa ładowarka do telefonów i drobne upominki) niech będą zachętą dla naszych uczniów do brania udziału w konkursach i olimpiadach.

Przygotował: Marcin Makowski