W poniedziałek 15 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w międzynarodowej konferencji pt. ‘Integrating telecollaboration and project-based learning in Foreign Language classes’ w ramach projektu "Stepping up to Global Challenges, Learning English While Fighting COVID19" koordynowanego przez Magdalenę Dygałę.

Projekt poświęcony był nauce języka angielskiego poprzez działania na rzecz walki z izolacją (spotkania międzynarodowe) oraz promowaniu odpowiedzialnego zachowania poprzez tworzenie filmów i plakatów w języku angielskim. Przedsięwzięcie zapewniło uczniom i studentom możliwość ćwiczenia języka angielskiego poprzez zadania projektowe z wykorzystaniem platform cyfrowych. Efektem końcowym projektu będzie publikacja e- książki. Planowany termin publikacji: styczeń 2022 r.

 

Podczas ostatniego zadania projektowego uczniowie naszej szkoły i studenci z Uniwersytetu Ege z Turcji oraz Politechniki Viseu z Portugalii stworzyli filmiki, które wzięły udział w międzynarodowym konkursie filmowym. Celem konkursu było ukazanie, że wszyscy jesteśmy obywatelami świata, borykamy się z tymi samymi lękami, a komunikowanie się w języku angielskim zbliża ludzi i ostrzega innych przed niebezpiecznymi sytuacjami.

 

Jury w II etapie konkursu, to wykładowcy z Uniwersytetu w Oksfordzie oraz autorzy książek z Wielkiej Brytanii i USA (Jon Hird, John Huges, Kieran Donaghy, Rob Howard).

 

Jest nam bardzo miło poinformować, że uczniowie kl. 3TM, Artur Puc, Jakub Szewczyk oraz Adam Trzos zdobyli I miejsce w konkursie filmowym. Nagrodą główną są vouchery na kwotę 100 euro na osobę.

 

A tu możecie obejrzeć zwycięski filmik naszych uczniów: https://drive.google.com/file/d/1bgvEJswzzXGt-Kxo6qvWesApYqdqfQli/view?usp=sharing